Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Obywatele sfinansują piłkarskie boisko?

włącz .

Można już głosować, w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na budowę centrum piłkarstwa młodzieżowego. To pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, z niezbędną infrastrukturą i oświetleniem. Powstałoby przy ul. Harcerskiej, na obiekcie Polonii Poznań. Jest to projekt Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

– W ten sposób chcemy realizować to, co zapowiadałem od dawna – szukanie zewnętrznych pieniędzy na rozwój piłki nożnej – mówi Paweł Wojtala, prezes WZPN. – Zależy nam na tym, by młodzież miała gdzie grać w piłkę. Do tej pory w Poznaniu istnieją tylko dwa takie boiska, na których można rozgrywać mecze – na Śródce i na Przypadku. Drużyny ratują się jeżdżąc do Plewisk, czy do Owińsk. To, które powstałoby przy Harcerskiej, spełniałoby wszelkie wymagania FIFA.

Piłkarski Polonii Poznań dzielnie walczą o awans do ekstraklasy, mają duże szanse. Nie tylko one korzystałyby z nowego boiska, także młodzież i inne zespoły. Jest to projekt ogólnomiejski, figuruje na formularzu na 36 pozycji. Taki zabieg zabiera pół minuty, a efekt byłby nieoceniony, gdyby udało się uzyskać dofinansowanie. O boiska na własnym trenie zabiegają też radni osiedlowi, ich projekty znajdują się na listach rejonowych. WZPN wspiera te inicjatywy, współpracuje z pomysłodawcami.

Adres, z którego trzeba skorzystać chcąc wesprzeć budowę boisk - www.pbo2017.um.poznan.pl. Upoważnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy (nie koniecznie tu zameldowani), także nieletni. Plebiscyt trwa do 30 listopada, wyniki poznamy na początku grudnia.