Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Bezbramkowy remis piłkarek Polonii

włącz .

Przeciwnikiem drużyny z ulicy Harcerskiej był KPP Bydgoszcz, czyli ekipa, która jeszcze w poprzednim sezonie występowała w ekstralidze. Nic dziwnego, że piłkarki Polonii musiały się mocno natrudzić, by uzyskać korzystny rezultat. Bydgoska drużyna jest po przejściach, ale potrafi grać w piłkę. Przyjechała do Poznania po jeden punkt, najwięcej jej nie stać, bo w jej szeregach nie ma napastniczaki, i cel swój osiągnęła.

No images found.

Polonia robiła wszystko, by zdobyć choćby jedną bramkę. Bez rezultatu. Po meczu cieszyły się tylko zawodniczki znad Brdy. A także piłkarki z Górzna, które po pokonaniu w Gorzowie Stilonu zostały liderkami rozgrywek.

Krzysztof Apolinarski, trener bramkarek Polonii, były zawodnik Lecha i Warty: Ciężko wypowiadać się o meczu, który powinien zakończyć się naszym zwycięstwem. Pierwsze 15 minut to sporo nerwowości w naszej grze, na czym skorzystały zawodniczki z Bydgoszczy. Tu akurat widoczny był brak Moniki Nowak (jednej z bardziej doświadczonych zawodniczek). Natomiast kolejne minuty to już nasza dominacja. Przepiękne akcje oskrzydlające, zabrakło tylko wykończenia i zimnej głowy u dziewczyn. No i to nie tajemnica, że ni pomaga nam boisko. Brawo dla dziewczyn, włożyły w grę dużo serca i zabrakło niewiele, by świętowały kolejne zwycięstwo. Pięknie ogląda się ich grę. Tu szacunek dla trenera Łukasza Nowaka, który wykonuje z dziewczynami mega pracę. Jako trener bramkarek muszę też wskazać na fakt, że Dominika pokazała przy kilku interwencjach ogromna klasę.

Polonia: Dominika Dewicka, Laura Czudzińska, Anna Jacewicz, Zuza Filipiak (64 Patrycja Kościelna), Dorota Czech, Ada Sikora (82 Ola Tyl), Marta Kosiorek (82 Agnieszka Szafran), Karola Grześkowiak, Paulina Liczbińska, Alicja Zając, Alicja Busza. Trener Łukasz Nowak.

Za tydzień Polonia zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Medyka Konin, najlepszej obecnie polskiej drużyny.