Dobry start drużyny kiboli

Świetne otwarcie nowego sezonu w lidze okręgowej zanotowała Drużyna Wiary Lecha. W sobotnim meczu, rozegranym na Śródce podopieczni trenera Wróblewskiego pokonali Vitcovię Witkowo 3:0. Swoim sympatykom zapewnili więcej emocji i powodów do radości niż dzień wcześniej zawodnicy Lecha. Sympatycy Kolejorza, którzy w sobotnie popołudnie zdecydowali się wybrać na obiekt przy ul. Gdańskiej, trzykrotnie obserwowali, jak piłka ląduje w siatce rywali.

Pierwszy na listę strzelców w 25 minucie wpisał się debiutujący w ligowych rozgrywkach w barwach Wiary Lecha Sebastian Smelkowski. 23-letni napastnik występował wcześniej w czwartoligowym Gromie Plewiska, a od obecnego sezonu wzmocnił zespół poznańskich kiboli. Poza nim szansę na debiut otrzymali także bramkarz Michał Pecold, Michał Dąbrowski i Jakub Drzewiecki. Ten ostatni, mając 16 lat, jest najmłodszym zawodnikiem w historii DWL.

Golkiper gości w 32 i 73 minucie stanął oko w oko z wykonującym rzuty karne Tomaszem Smurą. Za każdym razem musiał uznać wyższość strzelca, choć w pierwszym przypadku niewiele brakowało, by jego interwencja była skuteczna.

Kolejne ligowe spotkanie Drużyna Wiary Lecha rozegra na wyjeździe. W sobotę 27 sierpnia o 17 zmierzy się w Śremie na stadionie przy ul. Poznańskiej z Wartą.