Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Zielony beniaminek inauguruje rozgrywki

włącz .

Pierwszy po awansie do II ligi mecz rozegra w sobotę o godzinie 17 Warta Poznań. Przeciwnikiem – Kotwica Kołobrzeg. Przed nowym sezonem drużynę zasiliło trzech nowych piłkarzy: Michał Cywiński, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb. Drużyna na kilka miesięcy straciła natomiast operowanego w piątek Adriana Laskowskiego.

Warta awansowała do II ligi pokonując w barażu Garbarnię Kraków. Letnia przerwa była krótka. – Piłkarze otrzymali dwa tygodnie wolnego, do 4 lipca. Potem rozegraliśmy sześć spotkań kontrolnych, trenowaliśmy na własnych obiektach. Staraliśmy się wyeliminować błędy, widoczne dotychczas w naszej grze i doskonalić to, co jest naszą mocną stroną – mówi trener Tomasz Bekas (na zdjęciu). Być może zespół zasili czwarty nowy zawodnik, który sam zgłosił się do klubu, ale to jeszcze nie jest pewne.

Najważniejsze, zdaniem trenera, to dobrze wystartować. Od tego dużo zależy. Drużyna była zbyt silna na III ligę. Sądząc po sparingach, nie powinna mieć problemów z uplasowaniem się w górnej połowie tabeli. Nie można też wykluczyć walki o kolejny awans. Wiceprezes Maciej Chłodnicki informuje, że stadion będzie przystosowany do przyjęcia 999 widzów, wtedy mecz nie jest imprezą masową. Nie byłoby problemów z przyjęciem większej liczby, mimo wyłączenia z użytku zachodniej trybuny, nie spełniającej wymogów na mecze szczebla centralnego. Nowością będzie dach nad miejscami VIP i dla dziennikarzy.