Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Karol jedzie na Euro 2016!

włącz .

Wychowanek Sokoła Damasławek, piłkarsko ukształtowany w Lechu Poznań, wszedł w skład reprezentacji Polski biorącej udział w piłkarskich Mistrzostwach Europy. Karol Linetty będzie grał z numerem 8, taka też przypisywana jest mu pozycja na boisku, choć radzi też sobie dobrze jako defensywny pomocnik i rozgrywający. Trudno ocenić jego szanse na występ na Euro 2016. Wiele zależy od liczby spotkań, postawy i zdrowia kolegów z drużyny, koncepcji trenera.

Jeżeli Adam Nawałka da Karolowi szansę pokazania się na boisku, piłkarz Lecha zaliczy występ nr 10 w reprezentacji Polski. Na jego pozycji w reprezentacji mogą grać Krychowiak, Jodłowiec, Kapustka, Mączyński, a jako rozgrywający Starzyński i Zieliński. Konkurencja jest więc duża. Od tego, jak Karol pokaże się na Mistrzostwach Europy w dużym stopniu zależą jego dalsze piłkarskie losy. Latem z Lecha odejdzie, ale nie wiadomo jeszcze, w której lidze zagra.

Skład reprezentacji Polski: Artur Boruc (12), Łukasz Fabiański (22), Wojciech Szczęsny (1) – Thiago Cionek (4), Kamil Glik (15), Artur Jędrzejczyk (3), Michał Pazdan (2), Łukasz Piszczek (20), Bartosz Salamon (18), Jakub Wawrzyniak (14) – Jakub Błaszczykowski (16), Kamil Grosicki (11), Tomasz Jodłowiec (6), Bartosz Kapustka (21), Grzegorz Krychowiak (10), Krzysztof Mączyński (5), Karol Linetty (8), Sławomir Peszko (17), Fili Starzyński (27), Piotr Zieliński (19) – Robert Lewandowski (9), Arkadiusz Milik (7), Mariusz Stępiński (13).