Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Akademickie Mistrzostwa Polski. Poznanianki triumfują

włącz .

Poznań był gospodarzem futsalowych akademickich mistrzostw drużyn kobiecych i męskich. Mecze odbywały się w czterech halach należących do uczelni. Kobiety rywalizowały w nowej hali AWF i w hali Politechniki przy Piotrowie, mężczyźni w hali UAM w Morasku i w hali przy ulicy Dojazd. Poznanianki zdominowały żeńskie rozgrywki.

Finałowe spotkania kobiet i mężczyzn rozegrane zostały w hali Politechniki. Wśród kobiet poznański UAM wyprzedził AZS AWF Poznań i AZS AWF Katowice. W żeńskim finale AWF zwyciężył na AZS AWF 5:2. W męskim finale Uniwersytet Zielonogórski okazał się lepszy niż Politechnika Białostocka.

Skład zwycięskiej żeńskiej drużyny UAM: Emilia Krajewska – Joanna Gawrych, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Aleksandra Giza, Karolina Grześkowiak, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Sandra Liechtenstein, Monika Marczak, Marta Kosiorek, Alicja Busza, Ewa Weber, Dominika Machnacka.

Ola Giza z UAM zdobywając 9 bramek została królem strzelców. Emilię Krajewską z UAM wybrano najlepszą bramkarką, a Ala Zając z AZS AWF została najlepszą zawodniczką całego turnieju.