Pierwszy gol w Wielkopolsce w nowym roku

W samo południe w Luboniu, na boisku przy ulicy Szkolnej rozpoczął się mecz między TMS Stellą Luboń a TMS Stellą Luboń Oldboys. Wynik - 2:2. Pierwsza bramka padła w 27 minucie tego spotkania. Zdobył ją Adrian Nowicki. Był to pierwszy gol strzelony na wielkopolskich boiskach w 2016 roku. Lubońska tradycja rozgrywania meczów w dzień Nowego Roku jest więc kultywowana. Zanikła wprawdzie na jedną dekadę, ale kilka lat temu ją wznowiono.

TMS Stella - TMS Stella Oldboys - 2:2 (1:0). Rzuty karne - 4:3. Ciekawostka - w bramce Stelli gościnnie wystąpiła Dominika Dewicka, zawodniczka Polonii Poznań. Po przerwie zagrała w zespole oldbojów. To nie był jedyny kobiecy akcent tego spotkania. Zawody prowadziła pani Monika Styperek. Mimo mrozu mecz oglądała setka wodzów. W zimowych warunkach gra nie mogła być płynna i finezyjna, emocji i ostrych spięć jednak nie zabrakło. Wszyscy uczestnicy meczu złożyli podpisy na piłce Lecha Poznań. Trafi ona na licytację.