Kibole odpadli z Pucharu Polski

Drużyna Wiary Lecha w 4. rundzie tych rozgrywek uległa Liderowi Swarzędz 0:1. Gra jej się układała, ale brakowało zdecydowania w ofensywie. Samo posiadanie piłki nie wystarczyło. W 25. minucie DWL nadziała się na kontrę. Długi przerzut do pomocnika gospodarzy, ten poradził sobie z bramkarzem Kiboli, który zbyt szybko wyszedł do przeciwnika.

Stracona bramka okazała się bodźcem dla Kiboli. Chcieli w swoją ofensywę wnieść więcej jakości, ale często byli po prostu bezradni. Lider zamknął się swojej połowie i pilnie chronił dostępu do swojego pola karnego. W drugiej połowie na dość odważny ruch zdecydował się trener Kustoń. Do gry wprowadził trzech ofensywnych zawodników. To pomogło Kibolom, ale nie na tyle, by mogli ten mecz wygrać.

W samej końcówce gra toczyła się tylko w obrębie pola karnego gospodarzy. Każda piłka centrowana do szesnastki wracała jak bumerang. Kibole starali się jeszcze strzelać z dystansu, ale każda próba kończyła się albo kopnięciem daleko za bramkę, albo strzeleniem wprost w” koszyczek” bramkarza gospodarzy.

LIDER SWARZĘDZ - K.K.S WIARA LECHA 0:1

Żółte kartki: Kwaśnik

DWL: Juhacz - Nowak (46. J. Makowski), Łaszyński, Smuniewski, Sł. Makowski - Adamski (46. Kwaśnik), Krystkowiak - P. Makowski, Smura, Szenfeld (75. Surowiec) - St. Makowski (46. Górczak).