Fanatyczny doping nie pomógł. Pierwsza porażka Kiboli

Drużyna Wiary Lecha nie jest już niepokonana w klasie okręgowej. Podopieczni trenera Dariusza Kustonia przegrali pierwsze spotkanie od listopada zeszłego roku z KS 1920 Mosina. Gospodarze okazali się lepsi od Wiary Lecha stosunkiem bramek 3:0.

Wiara Lecha od pierwszego gwizdka dłużej utrzymywała się przy piłce. Dwie konkretne sytuacje zmarnował Smura, a następnie celnie uderzył Niedźwiedzki. Gospodarze nie pozostawali jednak dłużni i co jakiś czas odgrażali się Kibolom, choć do 30. minuty nie stworzyli sobie nic klarownego. Dopiero po pół godziny gry z boku boiska na wysokości pola karnego DWL żółtą kartką za faul został ukarany Adamski i kibole stracili pierwszą bramkę tego spotkania po stałym fragmencie gry.

Na drugą bramkę gospodarzy zgromadzeni na trybunach kibice czekali nieco ponad dziesięć minut. Wtedy to z autu mocno wyrzucił zawodnik gospodarzy, by później jego kolega z drużyny mógł osamotniony ze spokojem umieścić piłkę w bramce.

Do przerwy kibole przegrywali 0:2 i w przerwie ustalili, co muszą poprawić, by zmienić wynik na ich korzyść. Niestety na początku drugiej połowy otrzymali „gong” w postaci straconej trzeciej bramki. Do końca meczu pozostało nieco ponad czterdzieści minut, lecz ani cztery szybkie zmiany personalne, ani fanatyczny doping prowadzony przez FC Mosina nie przyczyniły się do zmiany gry, a także zmiany wyniku. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik wciąż wyglądał następująco: 1920 Mosina 3 - Wiara Lecha 0.

Następny mecz kiboli czeka w 3. rundzie okręgowego Pucharu Polski. W środę o godzinie 16.30 DWL zagra na ulicy Harcerskiej w Poznaniu z Polonią.

KS 1920 Mosina - K.K.S. Wiara Lecha 3:0 (2:0)

Bramki:31', 42', 52' rywale

Żółte kartki:3 rywale - 30. Adamski (pauzuje w następnym spotkaniu), 52. Kaczmarek, 72. J.Makowski, 90+3. Smura

DWL:Kaczmarek - Krystkowiak, Pawlaczyk, Kwaśnik- J.Makowski, Adamski (57. Górczak), Wojciechowski (60. Olaszczyk) - Niedźwiedzki (70. Kuznowicz), Smura, Szenfeld (46. Sł. Makowski) - Wyka