Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Dobry mecz piłkarek Polonii

włącz .

W Wielkopolsce to reguła? Mistrz Polski z Poznania fatalnie spisuje się w lidze. Kobieca drużyna eksportowa z Konina, Medyk, ledwo zremisowała u siebie z beniaminkiem z Gdańska, Sztormem AWFiS. Wynik – 0:0. Ciekawsze spotkanie rozegrała druga drużyna Medyka, która mierzyła się w Poznaniu z Polonią, ale i tu padł wynik bezbramkowy. Bardzo dobre spotkanie rozegrała bramka Polonii, Dominika Dewicka. Kilka razy uratowała swój zespół.

Oto, co powiedział trener Polonii, Norbert Łuczak:

Ze względu na odmłodzenie kadry i zbyt dużą rotację w składzie jaką przeszliśmy latem miałem pewne obawy co do formy mojego zespołu. Mecz miał dwie różne połowy: pierwsza z naszą wyraźną przewagą i druga z lekką przewagą Medyka. W pierwszej większość naszych akcji była budowana atakiem pozycyjnym ale dwie najlepsze stuprocentowe sytuacje stworzyliśmy sobie po stałym fragmencie i po szybkim ataku. W obu tych sytuacjach Szafran i Zając zabrakło niewiele do zdobycia bramki.

W drugiej części meczu opadliśmy z sił przez co Medyk przejął inicjatywę ale do sytuacji podbramkowych nie dochodziły przez bardzo dojrzałą grę w defensywie całego zespołu. Ogólnie z gry zespołu jestem bardzo zadowolony. Odmłodzona i na nowo budowana drużyna zagrała jak na tak niską średnią wieku bardzo dojrzale i z ogromnym zaangażowaniem co napawa mnie optymizmem przed następnymi meczami. Najbardziej cieszy mnie fakt, że na boisku był kolektyw, co jest dużym atutem tego młodego zespołu Polonii Poznań. Wyróżnić chcę cały zespół, który zostawił na boisku całe swoje serce!

Kapitan drużyny Polonii Monika Marczak:

Cieszymy się z wyniku chociaż trochę szkoda, bo myślę, że ten mecz można było wygrać.  Przed pierwszym gwizdkiem było sporo obaw. Mamy bardzo odmłodzony zespół w porównaniu z zeszłym sezonem. Dodatkowo Trener nie mógł skorzystać dzisiaj ze  wszystkich zawodniczek. Przed ligą rozegrałyśmy tylko jeden sparing, w którym mimo wygranej nie zagrałyśmy za dobrze. Wydaje mi sie jednak, że dzisiejszy mecz pokazał, że ten zespół ma w sobie spory potencjał. Myślę, że z meczu na mecz będziemy wyglądać coraz lepiej.