Pierwszy punkt Kiboli w okręgówce

W sobotę Kibole zainaugurowali grę w okręgówce remisując 1:1 z Piastem Koblnica. Wiara Lecha przeważała przez większość spotkania, a mimo tego nie ustrzegła się straty bramki w ostatnich minutach. Wyrównującego gola na wagę remisu strzelił w doliczonym czasie gry Mariusz Górczak. Drużyna Wiary Lecha od początku meczu kontrolowała jego przebieg, ale dopiero po przerwie zaczęła stwarzać groźne sytuacje. Dwa razy groźne akcje zostały zatrzymane przez sędziego, który za każdym razem dopatrzył się spalonego, gdy absolutnie nie było mowy o złamaniu przepisów przez lechitów.

Piast przez cały mecz nie stworzył sobie „pół" sytuacji - mówił po meczu trener Drużyny Wiary Lecha Dariusz Kustoń. Mimo to, Wiara Lecha jako pierwsza straciła bramkę. Z pięciu metrów wybijał bramkarz Piasta. Piłka poleciała z wiatrem na 30. metr od bramki Roberta Kaczmarka. Następnie odbiła się od głowy Smuniewskiego, a bramkarz DWL minął się z futbolówką, która zatrzepotała później w siatce.

Kibole rzucili się do odrabiania strat. Już po wznowieniu gry od środka blisko zdobycia pierwszej bramki DWL w okręgówce był Łukasz Wyka. Po jego główce piłka zatrzymała się jednak tylko na poprzeczce. Sędzia doliczył cztery minuty, co dało nadzieję podopiecznym trenera Kustonia na odrobienie strat. Na prawej flance z piłką pognał Wojciech Kuznowicz i korzystając z wolnej przestrzeni huknął w lewe okienko bramkarza Piasta. Golkiper gospodarzy zdołał odbić piłkę na rzut rożny, lecz tym razem DWL postawiła na swoim zdobywając wyrównującą bramkę. Z lewego rogu w okolice piątego metra dośrodkował Tomasz Smura. Tam najwyżej wybił się Mariusz Górczak i umieścił futbolówkę w siatce mocnym strzałem z główki. Do końca spotkania DWL miała jeszcze szansę na podwyższenie dorobku i zwyciężenie w debiucie w okręgówce. Na prawej stronie Kuznowicz otrzymał podanie od Smury, lecz młodzieżowiec Wiary Lecha uderzył prosto w bramkarza i kilka sekund później sędzia główny zakończył mecz rezultatem 1:1.

Piast Kobyl­nica — K.K.S. Wiara Lecha 1:1
Bramki: ’89 — ’93
Żółte kartki: 2 rywale — Adamski, Smura

DWL: Kaczmarek — Krystkowiak, Smuniewski, Sł. Makowski — Niedźwiedzki (75. Kuznowicz), J. Makowski, Pawlaczyk, Adamski (58. Kwaśniak), Szenfeld (83. Górczak) — Smura — Wyka.