Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kibole pieczętują awans. Emocje przy Bułgarskiej

włącz .

Zakończenie godne udanego sezonu. Kibice Lecha grający w Wiarze Lecha ostatni mecz w A-klasie rozegrają na INEA Stadionie. W przyszłym roku będą występowali w okręgówce, do której awans zdobyli przed tygodniem.
 

Drużyna Wiary Lecha wygrała swoją grupę i wywalczyła już drugi awans w trzecim starcie w oficjalnych rozgrywkach. W ostatnim meczu sezonu spotka się z Orkanem Jarosławiec, z którym bezpośrednio walczyła o awans. Wynik tego spotkania nie będzie miał już jednak żadnego wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia.
Kibice Kolejorza w sobotę zagrają na głównej płycie. Mecz rozpocznie się o godz. 16 i podobnie jak przed rokiem, gdy zagrali na stadionie przy Bułgarskiej, spotkanie będzie mogło zobaczyć 950 kibiców. Tym razem zasiądą oni jednak na czwartej trybunie, a nie jak przed rokiem na pierwszej. Wtedy na Bułgarskiej rozegrano również mecz na szczycie.
Jego stawka była jednak zdecydowanie większa, bo zwycięzca znacznie przybliżył się do awansu. Concordia wygrała wtedy 1:0 i to ona awansowała do okręgówki, a dziś zajmuje drugie miejsce w tabeli. W przyszłym roku oba zespoły spotkają się jednak ponownie.
Zespół prowadzony przez Dariusza Kustonia prężnie się rozwija. Wywalczony awans, nowy sponsor, a także już dwa młodzieżowe zespoły dają nadzieję, że poza fajną przygodą kibiców Lecha związaną z futbolem z tej drużyny narodzi się coś więcej.
Bilety na mecz wciąż można kupować w biurze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań na INEA Stadionie. Wejściówki kosztują 10 zł, a cały koszt zostanie przeznaczony na utrzymanie zespołu w kolejnym sezonie. Awans do wyższej ligi wiąże się bowiem z wyższymi opłatami m.in. za sędziów, a także otrzymane przez zawodników żółte i czerwone kartki.