Kibole w okręgówce!

Na kolejkę przed końcem rozgrywek A klasowych Drużyna Wiary Lecha wywalczyła awans do okręgówki. Pokonała na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo 2:0. Mogło być jeszcze lepiej, nie udało się wykorzystać karnego. Strzelcami bramek byli Krystkowiak i Adamski.

Cały mecz toczył się pod znakiem dominacji Drużyny Wiary Lecha. Kibole mogli nawet otworzyć wynik spotkania już w drugiej minucie. Z dystansu uderzał Smura, ale strzał odbił bramkarz gospodarzy. Dobijał jeszcze główką Szerszeń i pani sędzia tego pojedynku zagwizdała faul na napastniku kiboli. Poszkodowany podszedł do jedenastki, ale uderzenie znów obronił golkiper Clescevii.

W 36. minucie lewą flanką pobiegł Surowiec i dograł w pole karne. Z początku wydawało się, że bramkarz Clescevii przejmie futbolówkę, ale oślepiające go słońce sprawiło, że do piłki doskoczył Krystkowiak i wbił ją do bramki dając kibolom prowadzenie. Podwyższyć wynik mógł jeszcze Surowiec, ale po pięknym, finezyjnym strzale piłka zatrzymała się tylko na słupku.

W drugiej części gry znów twarde warunki gry stawiali podopieczni trenera Kustonia. Po kontrach bramkę mógł zdobyć kilkukrotnie Szerszeń, ale co nie udało się napastnikowi DWL, udało się Adamskiemu. Rosły pomocnik Wiary Lecha otrzymał doskonałe podanie od napastnika i stuprocentową szansę wykorzystał. Drużyna Wiary Lecha zwyciężyła 2:0 gwarantując sobie awans do V ligi.

Clescevia Kleszczewo – K.K.S. Wiara Lecha 0:2 (0:1)

Żółta kartka: 80. Górczak

Bramki: 36. Krystkowiak, 65. Adamski

DWL: Zamęcki- Olaszczyk (Górczak), Smuniewski, Sł. Makowski- J.Makowski, Wojciechowski (Grajkowski), Smura, St.Makowski- Surowiec (Adamski), Szerszeń (Stachowiak), Krystkowiak