Kibole gromią i są bliscy awansu

Drużyna Wiary Lecha wróciła na odpowiednie tory po zeszłotygodniowej porażce w ostatnich minutach. Dokładnie tydzień po tamtej przegranej zwyciężyła na własnym boisku z LKS Kicin aż 7:0. Godne uwagi są dwa hattricki zdobyte przez Smurę i Stanisława Makowskiego.

Mimo trudnych początków kibole schodzili w przerwie do szatni z podniesionymi głowami. W pierwszych 45 minutach strzelili dwie bramki i w drugiej połowie mieli za zadanie już tylko podwyższyć prowadzenie. Wynik spotkania otworzył w 35.minucie Górczak po podaniu Wojciechowskiego. Skrzydłowy Wiary Lecha wpadł w pole karne gości i uderzył do bramki tuż obok bramkarza. Na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie wynik spotkania na 2:0 podwyższył Stanisław Makowski. Rosły zawodnik z kapitańską opaską na ramieniu pokonał golkipera gości główkując po podaniu Krystkowiaka.

Druga część gry to już kompletna dominacja podopiecznych trenera Dariusza Kustonia. Wiara Lecha zdobyła pięć kolejnych bramek i zakończyła spotkanie z rezultatem siedem strzelonych bramek i zero straconych. Pięć minut po wznowieniu gry błąd bramkarza wykorzystał Smura, by w 58. znów go pokonać przy rzucie karnym i 10 minut później trafiając do pustej bramki.

Tuż przed końcowym gwizdkiem hat-tricka skompletował także St. Makowski pokonując bramkarza LKS Kicin w bliskiej odległości. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi na dość ważne dla wchodzących zawodników zmiany. Po ponad godzinie gry na placu gry pojawił się Nowak, który wyleczył już kontuzję i wraca do pełni dyspozycji. Zadebiutował również 17-letni Kaczmarek, który zmienił dotychczasowego bramkarza Zamęckiego.

Do końca sezonu pozostały już tylko 3 kolejki, a do zagwarantowania sobie awansu brakuje dwóch zwycięstw. 6 czerwca Kibole zagrają na wyjeździe z Lasem Puszczykowo, a następnie z Clescevią Kleszczewo. Na zakończenie sezonu czeka ich spotkanie u siebie z Orkanem Jarosławiec.

K.K.S. WIARALECHA — LKS KICIN 7:0 (2:0)

Bramki:35. Gór­czak, 45. St.Makowski, 50. Smura, 58. Smura, 69. Smura, 72. St.Makowski, 90 .St.Makowski

Żółta kartka:63. Sł.Makowski

DWL:Zamęcki (70.kaczmarek) — Kryst­ko­wiak, Paw­la­czyk, Smu­niew­ski, Sł. Makow­ski (63. Nowak) — Adam­ski , Woj­cie­chow­ski (53.Kuznowicz)- Gór­czak, St.Makowski, Surowiec(53.Szerszeń)