Kibole też czasem przegrywają

Drużyna Wiary Lecha przegrała z Maratończykiem Brzeźno 1:2. Jest to pierwszy przegrany mecz Kiboli tej wiosny. Pomimo zgubionych punktów, Kibole nadal pewnie zmierzają po awans do okręgówki.

Pierwsza połowa w wykonaniu Wiary Lecha nie była dobra. Pomimo optycznej przewagi Kiboli, gościom w 39. minucie udało się pokonać Zamęckiego. Problem w ataku pozycyjnym pojawiał się przed polem karnym Maratończyka, brakowało ostatniego podania. Gra była zbyt nerwowa i przekombinowana. Nie wykorzystywano widocznych dziur w ostatniej linii przeciwnika.

Druga połowa to zupełnie inny obraz podopiecznych trenera Kustonia. Znowu można było obejrzeć jedenastu piłkarzy, którzy wiedzą, czego oczekują, którzy zrobią wszystko, by zwyciężyć. Takie nastawienie Drużyny Kiboli było bardzo problematyczne dla arbitra spotkania. Żaden z zawodników nie odstawiał nogi, co skutkowało często bardzo niebezpiecznymi faulami. Po jednym z takich przewinień sędzia musiał wyrzucić z boiska jednego z gości, który zachował się niesportowo względem przeciwnika.

W 70. minucie udało się strzelić wyrównującego gola. W środkowej części boiska Wojciechowski otrzymał piłkę. Zawodnik Kiboli przebiegł z nią kilkanaście metrów i zagrał prostopadłą piłkę do Stanisława Makowskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam. Od tej chwili DWL zaczęła przeważać na boisku. Każdy atak Maratończyka kończył się stratą i bardzo niebezpieczną kontrą Kiboli.

Na nieszczęście Wiary Lecha, w 90. minucie po własnym rogu rożnym jeden z zawodników DWL stracił futbolówkę. Piłkarz Maratończyka przebiegł na prawym skrzydle kilkadziesiąt metrów, dograł w pole karne do kolegi, a ten pewnie wpakował piłkę do siatki.

Do końca spotkania Kibolom nie udało się pokonać golkipera z Brzeźna, chociaż mieli ku temu kilka okazji.

K.K.S. WIARA LECHA - MARATOŃCZYK BRZEŹNO 1:2

BRAMKI: `75 St. Makowski - `39, `90

Żółte kartki: Wyka, J. Makowski, S. Makowski, Krystkowiak - cztery