Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Piąte z rzędu zwycięstwo DWL

włącz .

W 18.kolejce rozgrywek 1.grupy poznańskiej A klasy Drużyna Wiary Lecha wygrywa z Czarnymi Czerniejewo. Miała przewagę od pierwszego gwizdka sędziego. Brakowało tylko udokumentowania jej za pomocą bramek. Przed przerwą szanse miał m.in. Smura i Stanisław Makowski. Ich strzały były jednak skutecznie blokowane przez obrońców gości.

Druga połowa również w całości należała do Kiboli. Znów przed szansą stanął Smura, lecz znów lepszym okazał się bramkarz Czarnych. Na szczęście dla Kiboli w 73. minucie golkiper gości nie miał już nic do powiedzenia. Wtedy to z rzutu z autu piłkę otrzymał Wyka i umieścił ją efektownym rogalem po długim rogu w bramce. 

Strzelona bramka nieco uspokoiła ofensywne zapędy Drużyny Wiary Lecha, ale całkiem nie zaspokoiła. Do boju puszczony został Szerszeń z Surowcem i to właśnie po akcji tych dwóch zawodników padła druga bramka dla Kiboli. Gospodarze nacisnęli na obrońców Czarnych, a ci w wyniku błędów podali piłkę wprost pod nogi Surowca. Zawodnik DWL pięknie znalazł w polu karnym swojego kolegę - Szerszenia, a ten strzałem z bliska nie pozostawił złudzeń bramkarzowi gości.

Kibole utrzymują się tym samym na pozycji lidera zachowując 6 punktów przewagi nad drugim Orkanem Jarosławiec.

K.K.S. WIARA LECHA – CZARNI CZERNIEJEWO 2:0 (0:0)

BRAMKI:  73’ Wyka, 88’ Szerszeń

Żółte kartki: 50’ J. Makowski, 70’  Adamski

K.K.S. WIARA LECHA: Zamęcki- Olaszczyk (62. Adamski), Łaszyński, Smuniewski, Sł. Makowski - Pawlaczyk( 58. Szerszeń), Smura- Krystkowiak, St. Makowski, J. Makowski(67. Surowiec)- Wyka (90+1 Górczak)

Karol Jaroni

Zdjęcie - Mateusz Szymandera