Kibole demolują w derbach

Drużyna Wiary Lecha w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej rozgromiła Przemysława Poznań 8:2. Kibole tym samym utrzymali pozycję lidera A-klasowych rozgrywek. Strzelanie dla Drużyny Wiary Lecha rozpoczął w 13. minucie Maciej Łaszyński. Pomocnik otrzymał podanie z rzutu rożnego od Szenfelda i główką pokonał bramkarza gospodarzy.

Przemysław już w 19. minucie zdołał wyrównać. Jeden z zawodników wbiegł w pole karne i w wyniku nieporozumienia Olaszczyka i Smuniewskiego wywalczył rzut karny, który zamienił na bramkę. Gra toczyła się pod dyktando Drużyny Kiboli, jednak nie byli oni w stanie po wyśmienitych okazjach pokonać bramkarza gospodarzy. Ponownie udało się to w 38. minucie po golu Tomasza Smury z rzutu karnego po faulu na Wyce.

Minutę później Kibole podwyższyli rezultat. Wyka posłał długie, prostopadłe podanie do St. Makowski, który po długim rogu wpakował piłkę do siatki. Obraz gry się nie zmieniał. Swoją przewagę DWL powiększała z minuty na minutę. Po przerwie Kibolom udało się strzelić aż pięć bramek. Pierwszą strzelił Szenfeld po podaniu Krystkowiaka. Kolejna padła siedem minut później. Po rzucie wolnym piłkę po małej zabawie w polu karnym uderzył St. Makowski. Druga bramka dla Przemysława padła w 67. minucie. Zawodnik gospodarzy najpierw uderzył w słupek, ale już drugi strzał sprawił, że piłka znalazła się w siatce.

Pięć minut po wejściu na boisko swoją szansę wykorzystał również Jan Makowski. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Najpierw zamarkował strzał, następnie minął dryblingiem bramkarza i oddał strzał do pustej bramki. O niemocy strzeleckiej w meczu mógł mówić Łukasz Wyka. Pomocnik Kiboli kilka razy znalazł się w sytuacjach stu procentowych, jednak pomimo starań nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Ostatnie dwie bramki strzelili Smuniewski i Smura. Pierwsza padła po przebitce Smuniewskiego. Natomiast druga po podaniu do Smury, który przyjmując piłkę zauważył wysuniętego bramkarza i zdecydował się na lobowowanie. Futbolówka zatrzepotała w siatce i było to przysłowiowe postawienie kropki nad „i”.

PRZEMYSŁAW POZNAŃ – K.K.S WIARA LECHA 2:8

Bramki: 13' Łaszyński, 38' Smura, 39' St. Makowski, 59' Szenfeld, 61' St. Makowski, 70' J. Makowski, 80' Smuniewski, 90'+1' Smura

DWL: Zamęcki - Krystkowiak, Olaszczyk (65. J. Makowski), Smuniewski, St. Makowski – Smura, Wojciechowski (80. Pawlaczyk), Łaszyński (78. Adamski) – Szenfeld, Wyka (75. Surowiec), St. Makowski

Tekst i zdjęcie: Michał Szymandera