Futsalistki wygrały, z dużą dozą szczęścia

W drużynie AZS UAM Poznań gra sześć reprezentantek kadry narodowej futsalu. Dołączyły do niej dwie doświadczone zawodniczki Kotwicy Kórnik. Można byłoby się spodziewać, że tak mocna ekipa łatwo sobie poradzi z Uniwersytetem Gdańskim. Poznanianki wygrały tymczasem minimalnie i tylko dzięki temu, że dopisywało im wielkie szczęście.

Dziesięcioletnie piłkarki walczyły o mistrzostwo Wielkopolski

Turniej rozegrany został w hali SP 45. Był świetnie zorganizowanym widowiskiem, rywalizacja sportowa mieszała się ze świątecznym klimatem, o co zadbał Mikołaj zapraszając zawodniczki do wspólnego śpiewania i zabaw. W zawodach wzięło udział siedem zespołów Zdecydowanie najlepszym zespołem w Wielkopolsce okazały się piłkarki Lech Poznań Football Academy, które wygrały wszystkie mecze.

Piłkarki Polonii Poznań liderem

Dziewczyny z ulicy Harcerskiej, grające w pierwszej lidze, podejmowały rezerwy najlepszego polskiego klubu – Medyka Konin. Przeciwnik wykazał się dobrym wyszkoleniem, wybieganiem, sporymi piłkarskimi umiejętności, zadecydowało jednak doświadczenie poznanianek, które pewnie wygrały 2:0. Pierwsza połowa nie obfitowała w ciekawe wwydarzenia, choć dużo było biegania, ale w drugiej przewaga Polonii rosła.

Legionovia pokonana. Warta znów zwycięska

Drugoligowy, ostatni w tym roku mecz w Ogródku toczył się w fatalnych warunkach atmosferycznych, równych jednak dla obu drużyn. Warta znajduje się w ligowej czołówce, walczy o awans. Legionovia byłaby szczęśliwa, gdyby udało się jej zachować ligowy byt. W pierwszej połowie Zieloni mieli zdecydowaną przewagę, nie potrafili jednak tego potwierdzić bramką.

Piłkarki Polonii wygrały ze Stomilem

Zawodniczki Stomila Olsztyn zapowiadały w tym sezonie walkę o awans do ekstraklasy. Chyba mierzyły zbyt wysoko, o czym przekonały się po przyjeździe do Poznania. Przy ulicy Harcerskiej uległy Polonii, która nie przegrywa, prowadzi w tabeli z przewagą pięciu punktów nad Szturmem Gdańsk. W następnej kolejce poznanianki zmierzą się z rezerwami najlepszego polskiego klubu – Medyka Konin.