Lech Cup 2018. Kolejorz na podium

Trzecie miejsce zajęli piłkarze Kolejorza urodzeni w 2007 roku. Nie powtórzyli więc sukcesu z poprzedniej edycji Lech Cup, gdy zwyciężyli w poznańskim turnieju, ale spisali się dzielnie, pokazali ambicję i duże już umiejętności, rozegrali kilka doskonałych, emocjonujących spotkań.

Lech Cup. Młodzi gracze Kolejorza powalczą o zwycięstwo

Wśród czterech najlepszych zespołów Lech Cup, po sobotnich meczach,  znalazła się ekipa Lecha Poznań. Dwa pierwsze jej mecze nie były udane, ale potem Lechici łatwo rozprawili się z Chelsea Londyn. Pokonali też Austrię Wiedeń, Arsenal Londyn. Przegrali z Benfiką Lizbona, o ich awansie zadecydował remis z Anderlechtem.

Porażka Warty z Termaliką

To było pożegnanie rundy jesiennej. Warta Poznań gościła w Ogródku Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, spadkowicza z ekstraklasy. Przegrała 1:2. Bramkę dla Zielonych zdobył tuż po przerwie Onsorge. W 67 minucie, w kilkadziesiąt sekund goście zadali im dwa szybkie ciosy po strzałach Gergela i wypożyczonego z Lecha Skórasia.

Lech Conference za nami. Teraz Lech Cup

Tym razem nie w Arenie, bo leciwa hala się sypie, ale w uniwersyteckiej hali na Morasku odbyła się kolejna Lech Conference. Przenosiny odbyły się w ostatniej chwili. Sześciu referatów wysłuchało tysiąc uczestników. Obiekt jest mniejszy od zniszczonej i przestarzałej Areny, ale uczestnicy z całego kraju i zza granicy pomieścili się i o wydarzeniu wypowiadali się z uznaniem.

Turniej młodych piłkarek

Na bocznym boisku stadionu przy ulicy Bułgarskiej odbył się turniej ligi orliczek, najmłodszych adeptek futbolu, urodzonych w 2008 i 2009 roku. Imprezę zorganizował Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.