Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Maraton znów z jedną pętlą

włącz .

Podobnie jak przed rokiem, uczestnicy Poznań Maratonu pokonają trasę składającą się z jednej pętli. Wystartują na ulicy Grunwaldzkiej, meta zlokalizowana zostanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – na Placu Marka. Przebieg został wyznaczony orientacyjnie, oficjalnie będzie zatwierdzony po przeprowadzeniu dokładnych pomiarów, we wrześniu. Start do biegu – 13 października 2013 roku.

Będzie to już 14. Poznań Maraton. Uczestnicy mogą się spodziewać tego samego mniej więcej, co przed rokiem. Wiedzą już, jak rozplanować siły, jaką przygotować strategię. Podobnie jak przed rokiem, mogą się obawiać odcinka winogradzkiego, a szczególnie stromego podbiegu ulicą Serbską. Tylko pogoda w połowie października jest zagadką.

Dyrektor imprezy, Maciej Mielęcki zapowiada nieznaczne modyfikacje trasy w stosunku do pętli ubiegłorocznej. Nastąpią one w końcowym odcinku. Wypadną Aleja Niepodległości, ulice Powstańców Wielkopolskich, Matyi, Most Dworcowy, ulica Roosevelta. Biegacze tym razem skręcą na ulicę Pułaskiego, pokonają ulicę Poznańską, na Targi dostaną się ulicami Mickiewicza, Zeylanda, Bukowską.

Spodziewana liczba uczestników – 7 tysięcy.