Ekstraklasa oddala się

Miało pójść pewnie i gładko, wyszło fatalnie. Koszykarkom Poznań City Center AZS po klęsce, jaką poniosły w Siedlcach, gdzie przegrał z MKK aż 47-70, wydłużyła się droga do ekstraklasy. Przeciwniczkom wystarczy teraz wygrać w Poznaniu w najbliższą sobotę, by wywalczyć awans. Jeśli poznańskie akademiczki zrewanżują się za klęskę, zadecyduje trzeci mecz. Niestety, znów zostanie rozegrany w Siedlcach, bo tamtejsza drużyna zajęła wyższe miejsce w rozgrywkach poprzedniej rundy.

O wysokiej porażce zadecydowała przede wszystkim pierwsza kwarta, gdy Poznań City Center AZS oddał rywalkom inicjatywę. Koszykarki z Poznania bezradnie przyglądały się, jak miejscowe zawodniczki rzucają kosz za koszem, aż uzyskały prawie 20 punktów przewagi. W pierwszej kwarcie akademiczki było stać na zdobycie zaledwie 7 punktów. Potem niewiele się zmieniło.

Punkty dla Poznań City Center AZS zdobyły: Żaneta Durak 11, Kinga Woźniak 11, Daria Marciniak 6, Magdalena Idziorek 5, Barbara Skowronek 5, Weronika Telenga 5, Magdalena Koperwas 2.