Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Porażka bez znaczenia

włącz .

Koszykarki Poznań City Center AZS przegrały na wyjeździe z MKK Siedlce 55:69 w ostatnim meczu grupy C pierwszoligowych rozgrywek. Wynik tego meczu nie miał znaczenia dla układu tabeli, nie zmienił sytuacji żadnej z drużyn, plasują się na miejscu 2 i 3. Przez drużynę z Poznania spotkanie to potraktowane zostało szkoleniowo. O wiele ważniejsze będzie kolejne, sobotnie spotkanie, w ramach trzeciego etapu rozgrywek. Poznanianki zagrają zupełnie inną taktyką, o pełną pulę.

Do kolejnej fazy awansowały drużyny z miejsc 1-4. Druga drużyna zmierzy się z trzecią, a pierwszy mecz rozegrany zostanie na parkiecie tej z wyższego miejsca. W ten sposób w Siedlcach dojdzie do kolejnego meczu, a po tygodniu, czyli 29 marca obie drużyny zmierzą się w Poznaniu. Gdyby konieczne było rozegranie trzeciego meczu, drużyny spotkają się 2 kwietnia. Zwycięzca awansuje do ekstraklasy.

W Siedlcach punkty dla Poznań City Center AZS zdobyły: Magdalena Koperwas – 17, Weronika Telenga – 9, Magdalena Idziorek – 9, Żaneta Durak – 7, Barbara Skowronek – 6, Elżbieta Giedrojć – 4, Karolina Budeń – 3.