Bolesna porażka koszykarek Poznań City Center AZS

Walcząca o awans do ekstraklasy poznańska drużyna, po błędach w końcówce meczu, uległa na własnym parkiecie swemu najgroźniejszemu rywalowi, zespołowi MKK Siedlce 65-68. Mecz był wyrównany, w pierwszej jego kwarcie prowadzenie zmieniało się niemal po każdej akcji. Potem do głosu doszły poznanianki i prowadziły niemal przez całe spotkanie, najwyższą, 15-punktową przewagę osiągając w drugiej kwarcie, gdy uzyskały 10 punktów pod rząd. Doświadczona drużyna z Siedlec na prowadzenie wyszła w samej końcówce.

Poznanianki umiejętnie wyprowadzały szybkie ataki, to był ich atut. Słabą stroną akademiczek była duża liczba strat. Doświadczone, znane z parkietów ekstraklasy koszykarki z Siedlec potrafiły to wykorzystać, szczególnie w końcówce. Pozwoliło im to wygrać to ważne dla obu zespołów spotkanie. Najwięcej punktów dla Poznań City Center AZS zdobyły: M. Idziorek 17, Ż.Durak 15, M.Koperwas 10.

Kolejny mecz – w sobotę 22 lutego w Łomiankach.