Wisła zbyt mocna dla akademiczek

Koszykarki Enea AZS Poznań przegrały na własnym parkiecie z krakowską Wisłą 59:66, co nie jest niespodzianką. Jednak początek meczu zdecydowanie należał do poznanianek, które po czterech minutach prowadziły 9:2. I na tyle było je tego dnia stać. Potem stanęły w miejscu, więc nie tylko straciły przewagę, ale i do przerwy przegrywały 27:36.

Po przerwie grały odrobinę lepiej, ale nie na tyle, by dogonić przyjezdne. Ostatnia kwarta już zdecydowanie dla AZS-u, co jednak nie pomogło odrobić strat z pierwszej połowy meczu. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, jednak z szansami na zwycięstwo. Kolejna okazja na ligowe punkty w sobotę. W hali na Piotrowie stawi się  Politechnika Gdańsk. Będzie do starcie sąsiadek z ligowej  Basket Ligi.

Enea AZS Poznań – Wisła Kraków 59:66 (14:17, 13:19, 15:16, 17:14)

AZS: Mfutila 19, Zivadinovic 12, Saunders 11, Parzeńska 9, Pawlak 6, Pyka 2, Nowicka, Stefańczyk, Banaszak, Piasecka, Miletic