Pierwsza porażka Poznań City Center AZS

To musiało kiedyś nastąpić. Koszykarki Poznań City Center AZS, po ośmiu zwycięstwach pod rząd, doznały pierwszej porażki w meczu o mistrzostwo I ligi. Przegrały na wyjeździe z ŁKS SMS Łódź 58-72. Wynik jest wysoki, ale nie odzwierciedla przebiegu spotkania w trzech jego kwartach. Przez większą część meczu rezutat bliski był remisowemu, dopiero w czwartej kwarcie poznanianki zostały pokonane 22-9 i musiały zejść z parkietu ze smutnymi minami.

Pierwszą kwartę Poznań City Center AZS przegrał siedmioma punktami. Do przerwy łodzianki prowadziły jednak tylko trzema punktami i wydawało się, że poznanianki znów sobie poradzą. Trzecia kwarta niczego jednak nie zmieniła, a czwarta to już dominacja miejscowej drużyny. Było oczywiste, że poznańskie koszykarki nie odniosą w I lidze samych zwycięstw. W dalszym jednak ciągu mają poważne szanse na awans do ekstraklasy. Jeżeli uda się załatwić finansowanie na odpowiednim poziomie, możliwy jest powrót do czasów chwały poznańskiego żeńskiego basketu.

W Łodzi dla Poznań City Center AZS punktowały: Durak 20, Idziorek 11, Koperwas 10, Woźniak 6, Giedrojć 6, Skowronek 5.