Akademiczki z Poznania znów triumfują

To był najważniejszy mecz z rozegranych w nowym sezonie przez koszykarki Poznań City Center AZS i prawdopodobnie najlepszy. Cieszył się wielkim zainteresowaniem, przyciągnął do hali POSiR-u komplet publiczności. Akademiczki pokonały Dekorex Pabianice 90:78. Od początku rozgrywek nie opuszczają pierwszego miejsca w tabeli I ligi.

Pierwszą kwartę jednym punktem wygrała drużyna gości. W drugiej poznanianki odwzajemniły się tym samym i w połowie spotkania mieliśmy remis 42:42. Przez długi czas żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi. Dopiero w czwartej kwarcie dziewczyny z Poznań City Center AZS zademonstrowały wszystkie swoje umiejętności i dowiodły, że zapowiedź walki o ekstraklasę nie była rzucona na wiatr.

Punkty dla poznańskiej drużyny zdobyły: Elżbieta Giedrojć 22, Magdalena Idziorek 17, Magdalena Koperwas 16, Kinga Woźniak 15, Barbara Skowronek 12, Żaneta Durak 6, Magdalena Ratajczak 2.