Zwycięstwo koszykarzy Biofarmu nad ekipą z Kołobrzegu

Tym razem nierówna postawa koszykarzy Biofarmu nie przeszkodziła w odniesieniu zwycięstwa. Wpracowali przewagę, której nie udało im się w końcówce roztrwonić. Bardzo dobra dla poznaniaków była pierwsza kwarta, w której nie brakowało zbiórek, przechwytów, celnych rzutów. Druga kwarta mniej mogła się podobać. Najlepsi byli Metelski, Struski, Fiszer.

Trzecia znów była bardzo dobra. Najlepszym graczem na parkiecie był wtedy Konopatzki. Natomiast o kwarcie czwartej najlepiej byłoby szybko zapomnieć.  Gdy się zaczynała, Biofarm prowadził 22 punktami. Wydawało się, że drużyna z Kołobrzegu nie będzie miała w tym meczu niczego już do powiedzenia. Jak się jednak okazało, 20 sekund przed końcem poznańscy koszykarze prowadzili zaledwie dwoma punktami. Równo z końcową syreną Struski celnie wykonał dwa rzuty wolne, co zapewniło minimalną, czteropunktową wygraną.

Biofarm Basket Poznań - Energa Kotwica Kołobrzeg 85:81(28:22, 16:12, 28:18, 13:29).
Biofarm - Fiszer 15, Metelski 15, Struski 14, Samsonowicz 12, Gruszczyński 8, Konopatzki 7, Kurpisz 7, Wieloch 7, Smorawiński, Czyż.