Bezapelacyjne zwycięstwo MUKS-u

Już po pierwszych akcjach meczu Pomarańczarni MUKS Poznań przeciwko rezerwom AZS Gorzów było oczywiste, kto wygra. Można się było bawić tylko w typowanie rozmiarów tego zwycięstwa. Niespodzianki nie było, a różnica punktowa byłaby znacznie większa, gdyby trener nie dał w końcówce szansy tym zawodniczkom, które grały najmniej.

No images found.

W trzech pierwszych kwartach niewiele się działo. MUKS wyraźnie prowadził, jego przewaga rosła, aż na początku ostatniej kwarty zbliżyła się do 30 punktów. Właśnie wtedy trener poznańskiej drużyny dokonał zmian w składzie i przewaga zaczęła topnieć. Wynik nie był jednak zagrożony nawet przez moment. Już w sobotę Pomarańczarnia MUKS Poznań, czyli wicelider tabeli w derbach Wielkopolski podejmie Tęczę Leszno.

Pomarańczarnia MUKS Poznań - AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 87:66(22:11, 23:14, 27:17, 15:24)
MUKS: Szarzyńska 17, Papiernik 14, Siemienas 10, Pisera 9. Woźniak 8, Wdowiak 7, Klatt 6, Olszewska 6, Kowalewska 4, Pilichowska 4, Ratajczak 2, Jóźwiak.