Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Przegrywały, przegrywały, aż zaczęły wygrywać

włącz .

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosły koszykarki Enei AZS Poznań, w meczu szczególnie ważnym. Pokonały na wyjeździe Widzew Łóź 72:66. Początek tego nie zapowiadał. Poznanianki miały problem z celnymi rzutami. Pierwsza kwarta zakończyła się siedmiopunktowym prowadzeniem Widzewa. Druga kwarta to odrabianie strat.

Po przerwie podopieczne Marka Lebiedzińskiego wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie cztery oczka. K olejny świetny mecz zanotowała Amerykanka Jazmine Davis. Udowodniła, że może stanowić o sile zespołu. Po trzeciej kwarcie było 47:58. W ostatniej obie drużyny nie zwalniały tempa. Jednak szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść akademiczek z Poznania.

W spotkaniu z Widzem Łódź z bardzo dobrej strony pokazała się po raz kolejny Jazmine Davis (22pkt), Katarzyna Bednarczyk (16pkt), Janae Smith (9pkt) i Kinga Woźniak (8pkt). W drużynie gości najlepszą zawodniczką była Amerykanka Brandi Harvey-Carr (19pkt).

Kolejne spotkanie już w niedzielę przed własną publicznością. Podopieczne Marka Lebiedzińskiego zmierzą się z Energą Toruń o godzinie 18:00 w hali Politechniki Poznańskiej.

Widzew Łódź – ENEA AZS Poznań 66:72 (21:14, 22:22, 4:22, 19:14).

Widzew: Brandi Harvey-Carr 19, Roksana Schmidt 12, Klaudia Gertchen 12, Julia Drop 11 (11 as), Elżbieta Paździerska 8, Kathleen Scheer 4, Wiktoria Zapart 0, Adriana Kopciuch 0.

ENEA AZS:Jazmine Davis 22, Katarzyna Bednarczyk 16, Janae Smith 9, Kinga Woźniak 8, Kateryna Rymarenko 6, Daria Marciniak 4, Aleksandra Parzeńska 4, Julia Niemojewska 3.