Niezasłużona porażka MUKS-u

Poznańskie koszykarki rozegrały całkiem dobry mecz, ale przegrały z zesapołem z Aleksnadrowa Łódzkiego. Do walki przystępowały jako zdecydowane faworytki, ostatnie spotkania poznanianek to tylko zwycięstwa. Przeciwniczki grały w kratkę, musiały szukać punktów, aby wyrwać się z dolnych regionów ligowej tabeli.

Już pierwsze piłki spotkania pokazały, iż koszykarki z Aleksandrowa przyjechały nastawione na wygraną, zaskoczyły nasze zawodniczki nadspodziewanie dobrą grą. Po pierwszych punktach dla przyjezdnych, poznanianki szybko się otrząsnęły i zabrały do poważnego traktowania przeciwniczek. Wygrywają pierwszą kwartę.

Druga kwarta, a w niej właściwie mecz się rozstrzygnął, to porażka Pomarańczarni 13 punktami. Do przerwy 35:43 dla Aleksandrowa. Po przerwie gonienie wyniku, ostatecznie w regulaminowym czasie remis 80:80. W dogrywce to już dominacja Basketu SMS i wygrana w bardzo ważnym dla nich meczu. Dla koszykarek Pomarańczarni MUKS pozostają słowa uznania za dobre spotkanie.

Pomarańczarnia MUKS Poznań - Basket SMS Aleksandrów Łódzki 85:91(25:20,10:23,25:22,20:15,d.5:11)

MUKS: Szarzyńska 21, Olszewska 18, Wdowiuk 15, Papiernik 12, Klatt 10, Ratajczak 5, Pilichowska 4, Woźniak, Kowalewska, Pisera, Ziobro, Jóźwiak.