Akademiczki porażką witają się z ekstraklasą

Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin lepszy od koszykarek ENEA AZS Poznań. Początkowo mecz był wyrównany i nerwowy, z dużą liczbą niecelnych rzutów, szczególnie w wykonaniu poznanianek. W pewnym momencie stanęły, przestały grać i przewaga lublinianek szybko zaczęła rosnąć.  Druga kwarta była jeszcze gorsza i uwidoczniła brak doświadczenia ligowych debiutantek.

Po pierwszej połowie wynik meczu był właściwie rozstrzygnięty, poznanianki przegrywały aż 12:43. Dopiero wtedy poczuły luz, więcej zaczęło im wychodzić, grały odważniej. Nie było jednak mowy o odrobieniu strat. Przyjezdne koszykarki kontrolowały wynik, nie pozwoliły przeciwniczkom na złapanie wiatru w żagle. Enea AZS Poznań - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 54:77 (9:20,3:25,17:12,25:20).

Enea AZS: Woźniak 10, Sidney Cook 7, Julia Tyszkiewicz 7, Katarzyna Bednarczyk 7, Aleksandra Parzeńska 6, Alicja Szloser 5, Daria Marciniak 5, Julia Niemojewska 4, Karolina Stefańczyk, Martyna Kotula.

Pszczółka Polski-Cukier: Kateryna Dorogobuzowa 15, Uju Ugoka 13, Feyona Fitzgerald 11, Dajana Butulija 10, Agata Dobrowolska 9, Dorota Mistygacz 6, Martyna Cebulska 5, Marta Witkowska 4, Dominika Poleszak 4, Aleksandra Kędzierska.