Bardzo wysoka porażka akademiczek

Trudno było się łudzić, że koszykarki Enea AZS Poznań, w osatatnim meczu w tym roku, nawiążą walkę z ligową potęgą – CCC Polkowice. I rzeczywiście, akademiczki przegrały bardzo wysoko, bo różnica wyniosła aż 50 punktów, choć jeszcze w pierwszej połowie można było mieć nadzieję jeśli nie na dobry wynik, to przynajmniej na w miarę wyrównany mecz.

Bezapelacyjne zwycięstwo MUKS-u

Już po pierwszych akcjach meczu Pomarańczarni MUKS Poznań przeciwko rezerwom AZS Gorzów było oczywiste, kto wygra. Można się było bawić tylko w typowanie rozmiarów tego zwycięstwa. Niespodzianki nie było, a różnica punktowa byłaby znacznie większa, gdyby trener nie dał w końcówce szansy tym zawodniczkom, które grały najmniej.

Thriller w Ostrowie dla Enei AZS!

Dobra passa poznańskich Akademiczek trwa w najlepsze. Enea AZS po zaciętym boju pokonała TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 79:75. Był to niezwykle ważny dla obu zespołów mecz. Eksperci zapowiadali go jako spotkanie za przysłowiowe cztery punkty. Ostrowianki plasowały się na dziesiątym miejscu, a poznanianki były dwie pozycje niżej.

Noteć Inowrocław lepsza od Biofarmu

Kolejne potwierdzenie, że nierówna gra w trakcie jednego meczu jest największą bolączką poznańskich koszykarzy, przyczyną problemów. Przegrywając pierwszą kwartę gonią wynik, w trzeciej udaje im się doprowadzić do remisu. Wydaje się, że pokonanie przedostatniej drużyny w lidze jest formalnością. Nic z tego, Biofarm traci punkty.

Nadspodziewanie trudna przerwa Biofarmu

KK Warszawa był przeciwnikiem poznańskich koszykarzy. Drużyna ta zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, więc wydawało się, że pokonanie jej będzie dla Biofarmu formalnością. Goście okazali się jednak przeciwnikiem trudnym. Trzeba było włożyć dużo wysiłku w pokonanie go i niepokoić się do samego końca.