Zwycięstwo akademiczek w Toruniu

Energa Toruń - Enea AZS Poznań 79:83 (28:19,17:32,21:17,13:15). Na trudnym terenie akademiczki odniosły zasłużone zwycięstwo. Kolejny mecz świetnie zagrała poznańska wysoka Ginette Mfutila, która do dorobku 32 punktów dołożyła 12 zbiórek i 3 przechwyty. 4 celnymi rzutami za 3punkty (na 7 oddanych) wyróżniła się Aleksandra Pawlak. Kapitan Enea AZS do swoich 18 punktów dołożyła jeszcze 7 zbiórek, 3 przechwyty i 3 asysty. Za to 12 asystami  pochwalić się może Zivadinović. Milana na parkiecie spędziła prawie 35 minut i była mocnym ogniwem poznańskiej drużyny.

MUKS gromi

Akademiczki z Gorzowa to rezerwy drużyny występującej w Basket Liga Kobiet. Miały dobry początek, jako pierwsze zdobyły  punkty. Kolejne minuty to całkowita dominacja poznanianek, które rozjechały rywalki 89:33.

Biofarm z nowym trenerem

Koszykarze pierwszoligowego Biofarmu mieli w tym sezonie inne cele niż błąkanie się w dolnych rejonach tabeli. Myśleli o awansie, a na pięć spotkań przegrali aż cztery. W tej sytuacji władze klubu za porozumieniem rozwiązały umowę z trenerem Pawłem Blechaczem. Nowym jest Marcin Kloziński.

Zwycięski MUKS

Przeciwnikiem poznańskich koszykarek była AZS Enea II Gorzów. To był pierwszy mecz play off pierwszej ligi. Poznanianki wygrały bez problemów 72:55 (30:16,17:11,15:14,10:14).