Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Trudna przeprawa Grunwaldu w hokejowej Lidze Mistrzów w Barcelonie

włącz .

Lidera polskiej ekstraklasy, wicemistrza Polski Grunwald Poznań czeka w piątek i w sobotę trudna przeprawa w I rundzie kwalifikacyjnej rundzie Ligi Mistrzów w hokeju na trawie w Barcelonie. W liczącej 3 drużyny grupie musi zająć pierwsze miejsce, aby awansować do 1/16. W piątek wojskowi powinni sobie o godz. 10 poradzić z mistrzem Italii FC Bra. O wiele trudniej będzie dzień później, także o godz. 10 z renomowanym zespołem bardzo silnej ekstraklasy niemieckiej Rot-Weiss Koeln.

Do stolicy Katalonii trener Jerzy Wybieralski zabrał 15 zawodników. Są to: bramkarz Mariusz Chyła, obrońcy – Tomasz Dutkiewicz, Robert Grzeszczak, Michał Kasprzyk, Piotr Kozłowski i Mirosław Kluczyński, pomocnicy – Adrian Krokosz, Tomasz Marcinkowski i bracia Mateusz i Michał Poltaszewscy, napastnicy – Szymon Hutek, Karol Majchrzak, Artur Mikuła, Waldemar Rataj i Maciej Wejerowski. Wszyscy to byli lub aktualni kadrowicze.

Przypominamy, że w LM punktacja jest następująca: za zwycięstwo 5 punktów, za remis – 2, za porażkę jedną lub dwiema bramkami – 1, za wyższą – 0.

Oprócz spotkań Bra, Grunwaldu i Koeln toczyć się będzie w Barcelonie rywalizacja w trzech innych, liczących również 3 drużyny, grupach z których również awansują tylko zwycięzcy. To efekt modyfikacji rozgrywek LM wprowadzających dodatkową rundę kwalifikacyjną. Mistrz Polski Pomorzanin Toruń wystartuje bezpośrednio na przełomie marca i kwietnia w 1/16 LM.

Andrzej Kuczyński