Dwucyfrówka Startu 1954 na inaugurację ekstraklasy

79. Mistrzostwa Polski mężczyzn w hokeju na trawie rozpoczął mecz śląskiego jedynaka Siemianowiczanki ze złotym medalistą sezonu 2013/ 2014 Pomorzaninem Toruń. Goście byli zdecydowanym faworytem i wygrali 9:4. Zanosiło się na dwucyfrowe zwycięstwo mistrzów. Na 13 minut przed końcem spotkania prowadzili 9:1. Trzy ostatnie bramki zdobyli jednak ambitni gospodarze.

Inaczej w Gnieźnie. Tam brązowy medalista poprzedniego sezonu Start 1954 na 4 minutach przed końcem prowadzili z Polonią Środa Wielkopolska 5:1. Zdołali jednak wbić w tak krótkim czasie 5 kolejnych goli i zwyciężyli 10:1.

Po kiepskim pierwszym kwadransie AZS Politechnika Poznańska przegrywał z 0:1 z LKS Gąsawa. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wygrali 5:2. Do drużyny z Pałuk powrócił po wieloletniej grze w Grunwaldzie były reprezentacyjny napastnik Marcin Strykowski.

Na sztucznej trawie w Gąsawie beniaminek LKS Rogowo zanotował cenny sukces. Pokonał 5:3 Wartę Poznań, choć w 13 minucie to „zieloni” prowadzili 2:0.

Nie grały w inauguracyjnej rundzie dwie drużyny poznańskie: wicemistrz Grunwald i czwarty w sezonie 2013/ 2014 AZS AWF. W czwartek, 11 bm. Grunwald zmierzy się z Wartą.

Wyniki. Siemianowiczanka – Pomorzanin 4:9 (1:4) Drabik (22, karny), Bielnik (65), Ł. Orzeł (68, krótki róg), M. Orzeł (69) – Raciniewski 2 (10, 48), Dąbrowski 2 (20, 37), Kunklewski 2 (57, 59), Szyplik (9), Kowalski (25), K. Makowski (37), AZS PP – LKS Gąsawa 5:2 (3:2) M. Juszczak 2 (16 kr, 44 kr), K. Rachwalski 2 (22 k, 38), Biskup (25) – Strykowski (10), Wrzesiński (32), LKS Rogowo – Warta 5:3 (1:2) Nojgebauer 2 (9 kr, 70), Sławski (37), Pluta (41), Jasek (45) – Kulesza (4), J. Semonowicz (13 k), M. Wachowiak (69), Start 1954 – Polonia 10:1 (4:1) Robert Grotowski 3 (12 kr, 26, 69), Marcin Grotowski 3 (62 kr, 68, 69), Kurowski 3 (11, 32, 56), Brożek (66) – Wichłacz (33).

10. Grunwald    -              -              -

W klasyfikacji najskuteczniejszych rywalizujących o „Złotą Laskę” Polskiego Związku Hokeja na Trawie i redakcji „Sportu” prowadzi tercet Startu Gniezno z trzema zdobytymi bramkami: bracia Marcin i Robert Grotowscy oraz Jacek Kurowski.