Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Druga porażka polskich hokeistów z Nową Zelandią

włącz .

Polacy przegrali 1:6 (0:5) z Nową Zelandią w pierwszym meczu o miejsca 5-8 w ważnym turnieju hokeja na trawie Champions Challenge I w malezyjskim Kuantan. Honorowego gola przy stanie 0:6 zdobył w 50 minucie zawodnik AZS Politechniki Poznańskiej Adam Chwalisz. Bramki dla zwycięzców: Andy Hayward 2 (8, 26 z krótkich rogów), Phil Burrows 2 (20, 24), Jared Panchia (30), Simon Child (43).

W grupowej fazie rywalizacji biało-czerwoni także ulegli Kiwi różnicą 5 goli - 3:8. Nowa Zelandia uważana była za zdecydowanego faworyta w Kuantan. Tymczasem po pewnym wygraniu wszystkich spotkań w grupie w ćwierćfinale, po remisie 4:4 uległa w karnych zagrywkach Malezji 2:3.

Po porażce z Nową Zelandią Polaków czeka w niedzielę, 4 bm ostatni w Kuantan mecz o siódme miejsce w Kuantan z Japonią, która przegrała z Francją 2:3 (1:2). W grupie biało-czerwoni ulegli Azjatom 2:3.

W Malezji, poza meczami z Nową Zelandią, Polacy walczący o punkty w rankingu FIH (Międzynarodowej Federacji Hokeja), których spośród uczestników rywalizacji w CC I mają najmniej, przegrywali jedną bramką po wyrównanych spotkaniach.

Ostatni zespół w turnieju w Kuantan spadnie do Champions Challenge II. Często jednak inne reprezentacje nie przystępują do rywalizacji w CC I. Polska, pierwotnie nie miała występować w Malezji po zajęciu w 2013 roku ostatniego miejsca w argentyńskim Quilmes, ale po wycofaniu się Hiszpanii i RPA została przez FIH zaproszona do udziału w tym turnieju którego zwycięzca awansuje do światowej elity - Champions Trophy.

Andrzej Kuczyński