Hokeistki z Brzezin obroniły tytuł

Zespół Hokej Start Brzeziny obronił tytuł mistrzyń Polski w hokeju na trawie kobiet. W finale pokonał na stadionie AWF w Poznaniu drużynę AZS-u Politechniki Poznańskiej 3:1. Zawodniczki z niewielkiej miejscowości Brzeziny pod Łodzią po raz piętnasty wywalczyły złoto w 43. edycji MP. Pod tym względem są rekordzistkami.

Decydujące o ostatecznej kolejności w rywalizacji hokeistek spotkania były ciekawe i miały wyrównany przebieg. W sobotę, 25 maja liderki po zasadniczej części rywalizacji AZS PP dopiero w ostatnich kilku minutach zdobył dwie zwycięskie bramki z KS Rogowo.

Jeszcze ciekawszy przebieg miał drugi sobotni mecz. Drugie po pierwszej fazie gier Brzeziny zremisowały 3:3 z Ósemką Tarnowskie Góry mimo, że obrończynie tytułu prowadziły już 3:0. Śląski zespół doprowadził do remisu dopiero w ostatniej minucie. W karnych zagrywkach górą był jednak start, który wygrał 3:1.

W niedzielę, 26 maja w meczu o brąz Ósemka pokonała Rogowo 1:0.

Półfinały: AZS PP – KS Rogowo 2:0 (0:0) Staniszewska (65), Marcinkowska (67), Brzeziny – Ósemka 3:3 (1:0) E. Kowalska (6), O. Kucharska (40), Uchrońska (47) – P. Reder (58), Tatarczuk (67 k), Kasperczak (70), karne zagrywki 3:1. Mecz o brąz Ósemka – Rogowo 1:0 (0:0) P. Reder (40). Finał: AZS PP – Brzeziny 1:3 (1:2) Wessołowska (13, krótki róg) – P. Sławińska 2 (35, 55), E. Kowalska (7).

1. Hokej Start Brzeziny (m)

2. AZS Politechnika Poznańska

3. Ósemka Tarnowskie Góry

4. KS Rogowo (b)

W klasyfikacji Złotej Laski Polskiego Związku Hokeja na Trawie i redakcji „Sportu” zwyciężyła zdobywczyni 17 bramek Emilia Kowalska (Brzeziny) przed swoją koleżanką klubową Paulą Sławińską – 15 goli.