Hokejowy mistrz pokonany w Toruniu

Mistrz Polski i lider Grunwald Poznań, który formalnie był gospodarzem ostatniego spotkania zasadniczej fazy rozgrywek ekstraklasy w hokeju na trawie w Toruniu, przegrał z wiceliderem Pomorzaninem w karnych zagrywkach 1:3.

W regulaminowych 70 minutach był remis 4:4. Do przerwy 4:0 prowadził Grunwald, ale pozwolił miejscowym doprowadzić do stanu 4:4! Decydującego gola z krótkiego rogu zdobył w ostatniej, 70 minucie Bartosz Żywiczka. W MP przy remisie o wygranej jednej drużyn decydują właśnie karne zagrywki. A te lepiej wykonywał Pomorzanin.W sobotę, 11 maja w Poznaniu toruński team po świetnym meczu rozgromił Wartę aż 8:0!

Porażka Grunwaldu był jedyną w rozgrywkach. sezonu 2018/ 2019. 25 i 26 maja na stadionie AWF finałowy dwumecz właśnie wojskowych z "Pomorkiem". A także w tych samych dniach dwumecz o brąz drużyn, które zajęły miejsca trzecie i czwarte miejsca, a więc Warty Poznań i LKS Rogowo.

Już został zdegradowany beniaminek  MKS Środa Wielkopolska. Trwa zacięta walka o lokaty 7 - 9 LKS Gąsawa, Siemianowiczanka i Start 1954 Gniezno.  Dziewiąta drużyna zostanie automatycznie zdegradowana, a siódmą i ósmą czekają baraże z pierwszą i drugą z II ligi.

Wyniki. LKS Rogowo - LKS Gąsawa 6:4 (2:3), AZS AWF Poznań - Siemianowiczanka 11:0 (6:0), MKS Środa Wlkp. - Grunwald Poznań 2:7 (0:2), AZS Politechnika Poznańska - Start 1954 Gniezno 1:5 (0:1), Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 0:8 (0:4), Start 1954 - Rogowo 4:1 (1:0), Gąsawa - AZS AWF 2:7 (0:2), Grunwald - Pomorzanin 4:4 (0:4), karne zagrywki 1:3, AZS PP - MKS Środa W. 7:1 (4:0), Siemianowiczanka - Warta 1:3 (0:0)

Mecze zaległe: Gąsawa - Rogowo 2:4 (0:2), AZS AWF - Grunwald 1:5 (1:3), Gąsawa - Warta 2:3 (1:1)

10. MKS Środa Wlkp. (b) 17 1 17-78

Trwa także zacięta walka o Złotą Laskę PZHT i redakcji "Sportu" o miano najskuteczniejszego zawodnika ekstraklasy. Prowadzi z 26 bramkami Krystian Makowski z Pomorzanina. O 3 gole mniej strzelił Mateusz Hulbój z Grunwaldu. W weekend w sobotę Hulbój zaliczył 5 trafień w meczu z MKS w Środzie, a Makowski 2 z Wartą w Poznaniu. W niedzielę w spotkaniu na szczycie po 3 bramki zdobyli i Hulbój i Makowski.