Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Polki nadal w elicie Młodzieżowych ME w hokeju halowym

włącz .

Reprezentacja Polski pozostała w elicie młodzieżowych Mistrzostw Europy w hokeju halowym. W zakończonych wczoraj  3-dniowych ME w Tarnowskich Górach zajęła szóste miejsce. Tytuł dla Rosji, która w finale pokonała Austrię 5:2 (3:1). Brąz dla Szwajcarii po jej zwycięstwie z nieobliczalną Turcją 3:0 (1:0).

Turniej w Tarnowskich był pełen niespodzianek. Austria w grupowej fazie ME rozgromiła Rosję 4:0. W turnieju hokeistki znad Dunaju przegrały tylko jeden mecz, ale za to ostatni, finałowy.

Słabiej aniżeli w minionych latach wypadła Białoruś regularnie kończąca ME na podium.

Do II dywizji kontynentalnej spadły dwie ostatnie drużyny: siódma Czechy i ósma Ukraina. Natomiast  falstart Polek (piątkowe porażki z: Turcją 3:4 i z Białorusią 2:6) sprawił, że do końca trzeba było walczyć o utrzymanie. Na szczęście w trzech ostatnich meczach biało-czerwone nie przegrywały. W sobotę w trzecim meczu grupowym zremisowały 0:0 ze Szwajcarkami. A w meczach decydujących o lokacie w końcowej klasyfikacji wygrały: w sobotę wieczorem z czwartą w równorzędnej grupie Ukrainą 4:2 (2:1) po 3 bramkach Pauliny Reder i jednej Sandry Tatarczuk oraz z trzecią w grupie B Czeszkami 4:1 (1:1) po golach Julii Balcerzak, Moniki Polewczak, Reder i Darii Skoraszewskiej. Druga połowa  w tym ostatnim spotkaniu była najlepszą biało-czerwonych w turnieju. Czeszki w grupie m.in. zremisowały z Austriaczkami 3:3.

Trener Polek Maciej Wrzesiński nie był zadowolony z występu swoich podopiecznych. " U siebie liczyliśmy na lepszy rezultat. W ramach przygotowań do mistrzostw pokonaliśmy m.in. , w słabszym składzie, Austrię 2:1. Na szczęście finisz był udany."

Pozostałe wyniki. W grupie A Białoruś - Turcja 2:3, w gr. B Ukraina - Rosja 0:7 (0:5), Austria - Czechy 3:3 (2:2). Mecze o miejsca 5-8 Białoruś - Ukraina 8:0 (5:0). Półfinały: Turcja - Rosja 1:6 (0:4), Austria - Szwajcaria 6:1 (2:0).

Klasyfikacja końcowa: 1. Rosja, 2. Austria, 3. Szwajcaria, 4. Turcja, 5. Białoruś, 6. POLSKA, 7. Czechy, 8. Ukraina.

(AK)