Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Młodzieżowe ME w hokeju halowym kobiet w Tarnowskich Górach

włącz .

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy kobiet w hokeju halowym odbędą się po raz pierwszy w dniach od 18 do 20 stycznia 2019 roku w hali przy ul. Obwodnica 8 w Tarnowskich Górach. Weźmie w nich udział reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Macieja Wrzesińskiego. Biało-czerwone w I fazie zmierzą się w grupie A z: nieobliczalną Turcją w piątek, 18 bm. o godz. 13 oraz w tym samym dniu o godz. 18.30 z silną Białorusią, wreszcie w sobotę, 19 bm. o godz. 12.30 ze Szwajcarią. W równorzędnej grupie B znalazły się: Austria, Czechy, Rosja i Ukraina. W sobotę po południu i w pierwszej połowie niedzieli spotkania o miejsca 1-4 i 5-8. Dwa ostatnie zespoły spadną do kontynentalnej II dywizji.

Wstęp na mecze HMME  jest wolny. Ze względu na żałobę narodową po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Abramowicza impreza będzie się odbywać bez oprawy muzycznej.

Trener Wrzesiński wytypował na HME następującą dwunastkę: Nicole Chruszcz, Anna Lipka i Sandra Tatarczuk (wszystkie z UKHT Ósemka Tarnowskie Góry/ Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Poznań), Jowita Hyla, Daria Skoraszewska i Natasza Suszyńska (wszystkie z AZS Politechnika Poznańska), Klaudia Głowacka, Dżesika Mazur i Monika Polewczak (wszystkie z Hokej Start Brzeziny), Julia Balcerzak (LKS Gąsawa), Anita Plewa (KS Rogowo) i Paulina Reder (HC Wiedeń).

(AK)