Hokejowy mistrz wygrał w Toruniu

Mecz na szczycie ekstraklasy hokeja na trawie mężczyzn wygrał obrońca mistrzowskiego tytułu i lider  – Grunwald Poznań. W Toruniu pokonał wicemistrza i wicelidera 2:1. Niespodzianką zakończył się mecz w Poznaniu. Outsider LKS Gąsawa w konfrontacji z kadrowo słabszym niż w sezonie 2017/ 2018 AZS AWF wygrał 4:2. 3 zwycięskie punkty. Po które sięgnął zespół z Pałuk były pierwszymi w tych rozgrywkach.

O pechu może mówić beniaminek MKS Środa Wielkopolska. Przed tygodniem w ostatniej minucie przegrał 2:3 z Siemianowiczanką, a w niedzielę w przedostatniej minucie – znowu 2:3 – uległ u siebie AZS Politechnice Poznańskiej. MKS  nadal jest jedynym zespołem bez punktu.

Nie odbył się mecz Warty z Siemianowiczanką w Poznaniu. W zespole gości zachorowało kilku zawodników. Mimo to śląski próbował przyjechać do Poznania. Zrezygnował gdy zachorowali kolejni hokeiści.

W ostatnim niedzielnym meczu strzelono aż 11 bramek. LKS Rogowo pokonał Start 1954 Gmiezno 6:5. W przedostatniej minucie wyrównał Marcin Grotowski ze Startu. Ale w ostatniej, 70 minucie zwycięską bramkę dla GKS zdobył Szymon Hyla.

Mecz zaległy LKS Rogowo – Grunwald Poznań 1:6 (0:2) M. Koperski – M. Gumny 2 (42, 59), Krokosz (17), P. Bratkowski (31, krótki róg), Majchrzak (50), Kasprzyk (53 kr). MKS Środa Wiekop. – AZS PP 2:3 (1:0) M. Kubiak (16), M. Wichłacz (51) – Trojanek (39), Stotko (54, karny), Gruszczyński (69, krótki róg), AZS AWF Poznań – LKS Gąsawa 2:4 (0:3) Mateusz Nowakowski (36), Ferenc (43 kr) - M. Strykowski 2 (23 kr, 40), M. Substyk 2 (24, 30), Pomorzanin – Grunwald 1:2 (0:2) K. Makowski (57, k) – Krokosz (17), P. Bratkowski (30, k), Rogowo – Start 1954 Gniezno 6:5 (3:3) Przywara (5), E. Bembenek (10), M. Koperski (20), A. Nojgebauer (50 kr), Lange (58), Hyla (70) – Tubacki (3), Hubert Grotowski (17), A. Brożek (34), Robert Grotowski (55), Marcin Grotowski (69) , Warta Poznań – Siemianowiczanka mecz się nie odbył.

1.            Grunwald (m) 8 23 48-5

2.            AZS PP 7 17 28-18

3.            Pomorzanin 8 16 33-19

4.            Warta 7 14 23-15

5.            LKS Rogowo 6 10 18-19

6.            AZS AWF Poz. 8 10 20-25

7.            Siemianowiczanka 6 9 15-39

8.            Start 1954 7 3 16-24