Hokeiści Pomorzanina nadal prowadzą

Pomorzanin Toruń nadal jest liderem męskiej ekstraklasy w hokeju na trawie. Wprawdzie w Poznaniu przegrywał w meczu z AZS AWF 1:3, ale na dwie minuty przed końcem doprowadził do remisu 3:3, a w karnych zagrywkach pokonał akademików 2:0. Dzięki temu zainkasował 2 punkty, a AZS jeden.

Druga jest Warta Poznań. W ciekawym i wyrównanym meczu zremisował na boisku AZS Politechnika Poznańska z gospodarzami 3:3. Tym samym „zieloni” nadal nie przegrali w tym sezonie w regulaminowym czasie gry. W karnych zagrywkach politechnicy zwyciężyli 4:3.

Bardzo ważne trzy punkty dzięki przysłowiowemu rzutowi na taśmie zdobyła Siemianowiczanka, Bramkę dającą zwycięstwo z wymagającym beniaminkiem MKS Środa Wielkopolska – dwukrotnie prowadził 1:0 i 2:1 – strzelił w ostatniej, 70 minucie Wojciech Cholewa.

Start polskich reprezentacji w III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires sprawił, że kilka spotkań trzeba było przełożyć. W miniony weekend było to mecze: LKS Rogowo – Grunwald Poznań i LKS Gąsawa – Start 1954 Gniezno.

AZS PP – Warta 3:3 (3:2), karne zagrywki 4:3, Biskup (15), Szotek (16), Stotko (35, krótki róg) – Zaworski (13), Rataj (26), Paech (55), AZS AWF – Pomorzanin 3:3 (3:1), karne zagrywki 0:2, Kurniewicz 2 (25 kr, 27), Majek (23) – Kunklewski 2 (21, 68), K. Makowski 36 k), Siemianowiczanka – MKS Środa Wielkopolska 3:2 (1:1) Jaskólski (31), Słabosz (59), W. Cholewa (70 kr) – Dominik Małecki (13), Mateusz Kubiak (42 k).

10.          LKS Gąsawa 4 0 7-27

Liderami w klasyfikacji snajperów z 7 zdobytymi bramkami są: Michał Kunklewski (Pomorzanin) i Mateusz Stotko (AZS PP). 6 goli strzelił Wojciech Cholewa (Siemianowiczanka).