Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

21 lat Mariusza Chyły w Grunwaldzie

włącz .

Hokejowy bramkarz Mariusz Chyła (rocznik 1978), wychowanek Startu 1954 Gniezno, wielokrotny reprezentant Polski, przez 21 lat grał w drużynie Grunwaldu Poznań. Przed derbowym meczem z Wartą Poznań kierownictwo wojskowego klubu pożegnało go z honorami.

Mariusz zaliczył wiele znakomitych występów w klubie z Promienistej. Także w reprezentacji Polski. Dwukrotny wicemistrz świata w hali w 2007 roku w Wiedniu i w 2011 r. w Poznaniu. Świetnie spisywał się w niezwykłym meczu halowych Mistrzostw Europy w 2006 r. w Eindhoven, kiedy to Polacy jako pierwsi przerwali nieprawdopodobną passę 32 lat bez porażki reprezentacji Niemiec.

Jeszcze w 2012 r. Mario wystąpił w New Delhi w kwalifikacyjnym turnieju do igrzysk olimpijskich w Londynie. Bez powodzenia, ale w wielu innych spotkaniach narodowego zespołu i mistrza Polski grał fantastycznie. Za wszystko – dziękujemy.

Czy już definitywnie zawiesił hokejową laskę i buty na kołku? Na otwartych boiskach raczej tak. Ale kto wie czy nie wesprze macierzystego Startu w rozgrywkach halowych. Wszak zawsze uwielbiał grę po dachem.

(AK)