Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Podsumowanie sezonu 2017/2018

włącz .

81 edycja mistrzostw Polski w sezonie 2017/2018 w hokeju na trawie była podzielona na trzy etapy. Pierwsza faza to dziewięć spotkań, w którym każda drużyna raz zmierzyła się z każdym z rywali. Najważniejsze w tej części sezonu było wyłonienie grupy mistrzowskiej w której grały drużyny z miejsc 1-6 oraz grupy spadkowej, gdzie o utrzymanie się w elicie walczyły drużyny z miejsc 7-10.

WZS WKS Grunwald bez najmniejszych problemów przeszedł ten etap inkasując komplet 27 punktów z bilansem 71-5. Poniżej komplet wyników Wojskowych w rundzie jesiennej:

·       WZS WKS Grunwald – KS Lipno Stęszew 12:0;

·       UKH Start 1954 Gniezno – WZS WKS Grunwald 0:7;

·       LKS Rogowo – WZS WKS Grunwald 0:14;

·       WZS WKS Grunwald – KS Pomorzanin Toruń 4:1;

·       HKS Siemianowiczanka – WZS WKS Grunwald 2:3;

·       WZS WKS Grunwald – LKS Gąsawa 12:0;

·       WZS WKS Grunwald – KS Warta Poznań 9:1;

·       AZS AWF Poznań – WZS WKS Grunwald 1:4;

·       WZS WKS Grunwald – AZS Politechnika Poznań 6:0.

W klasyfikacji o tytuł najlepszego strzelca rozgrywek po typ etapie przewodził Artur Mikuła z 14 bramkami.

Faza mistrzowska była rozgrywana na zasadzie mecz i rewanż pomiędzy sześcioma zespołami, które wywalczyły sobie prawo gry o mistrzostwo. Dodatkowo punkty zdobyte jesienią zostały podzielone na pół. Oprócz Grunwaldu prawo gry o najwyższe laury wywalczyły następujące drużyny: AZS AWF Poznań, KS Pomorzanin Toruń, LKS Gąsawa, AZS Politechnika Poznańska i KS Warta Poznań.

Na wiosnę podopieczni trenera Karola Śnieżka zaprezentowali jeszcze lepszą formę. Ponownie byli niepokonani. Tym razem bramkarze rywali kapitulowali aż 82-krotnie podczas gdy Mateusz Popiołkowski został pokonany tylko dwukrotnie. Z kronikarskiego obowiązku ponownie podajemy komplet wyników:

·       WZS WKS Grunwald – LKS Gąsawa 14:0;

·       KS Warta Poznań – WZS WKS Grunwald 0:7;

·       KS Pomorzanin Toruń – WZS WKS Grunwald 0:6;

·       WZS WKS Grunwald – AZS AWF Poznań 5:0;

·       WZS WKS Grunwald – AZS Politechnika Poznańska 14:1;

·       LKS Gąsawa – WZS WKS Grunwald 0:6;

·       WZS WKS Grunwald – KS Warta Poznań 11:0;

·       WZS WKS Grunwald – KS Pomorzanin Toruń 9:0;

·       AZS AWF Poznań – WZS WKS Grunwald 1:5;

·       AZS Politechnika Poznańska – WZS WKS Grunwald 0:5.

Cztery najlepsze drużyny czyli WZS WKS Grunwald, AZS AWF Poznań, KS Pomorzanin Toruń i LKS Gąsawa awansowały do najważniejszego etapu jakim była gra o medale 81 rozgrywek o mistrzostwo. Artur Mikuła powiększył przewagę nad rywalami o tytuł króla strzelców i po 19 spotkaniach na swoim koncie miał 32 trafienia!

Pary półfinałowe finałowego turnieju prezentowały się następująco: WZS WKS Grunwald – LKS Gąsawa, AZS AWF Poznań – KS Pomorzanin Toruń.

Wojskowi w swoim półfinale nie dali szans rywalom z Gąsawy pokonując ich 5:1 po dwóch trafieniach Artura Mikuły oraz po jednym Michała Poltaszewskiego, Mateusza Poltaszewskiego i Tomasza Dutkiewicza. Ich rywalem w drodze po 22 mistrzowski tytuł był Pomorzanin Toruń, który pokonał AZS AWF Poznań 1:0.

Finałowe starcie było niezwykle emocjonujące. Wojskowi za sprawą Piotra Kozłowskiego i Artura Mikuły prowadzili do przerwy 2:0. Po wznowieniu gry mimo ataków obu drużyn wynik się nie zmienił, a marzenia Pomorzanina o mistrzowskiej koronie fenomenalnymi interwencjami wybił z głowy Mateusz Popiołkowski.

Nagrodą za 22 mistrzowski tytuł dla laskarzy WZS WKS Grunwald Poznań będzie występ na początku października w Barcelonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ich rywalami będą Royal Léopold Club Hockey z Belgii oraz HC Mińsk.

Skład Mistrzów Polski w sezonie 2017/2018:

Paweł Bratkowski-kapitan, Ryszard Wiśniewski, Szymon Hutek, Dominik Kotulski, Mikołaj Gumny, Mateusz Poltaszewski, Tomasz Dutkiewicz, Kluczyński Mirosław, Mateusz Hulbój, Artur Mikuła, Tomasz Marcinkowski, Jakub Janicki, Karol Majchrzak, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Michał Kasprzyk, Michał Poltaszewski, bramkarze: Mateusz Popiołkowski i Mariusz Chyła. Kadra trenerska: Karol Śnieżek- I trener, Robert Grzeszczak – II trener, Jerzy Wybieralski -dyrektor sportowy.

Tekst: Wojciech Budzyk,

Zdjęcia: Paweł Siczyński,

Opracował: Waldemar Serowski