Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Dwudzieste drugie złoto hokeistów Grunwald

włącz .

Grunwald Poznań pewnie zwyciężył w decydujących meczach 82. Mistrzostw Polski w hokeju na trawie na stadionie AWF w Poznaniu. W półfinale triumfator grupy mistrzowskiej pokonał dzielnie walczący LKS Gąsawa 5:1. Drużyna z Pałuk była przed spotkaniami o medale czwarta. W finale Grunwald wygrał po bardzo ciekawym i stojącym na dobrym poziomie meczu z Pomorzaninem Toruń (trzecim w grupie mistrzowskiej) 2:0.

Dzięki temu wojskowi, po raz pierwszy pod szkoleniową batutą wychowanka Pomorzanina i zarazem trenera kadry Karola Śnieżka, dwudziesty drugi raz sięgnęli po złoto. To rekord w historii trwających od 1927 roku rozgrywek. Zupełnie nieudane były ostatnie mecze dla drugiego w grupie mistrzowskiej i aktualnego wicemistrza kraju w latach 2016 i 2017 AZS AWF Poznań. Akademicy ulegli w półfinale Pomorzaninowi 0:1. W spotkaniu o trzecie miejsce AZS wysoko przegrał z LKS Gąsawa 1:4.

Dwumecz barażowy Siemianowiczanki (9. miejsce w I lidze) i Stelli Gniezno (drugiej w II lidze) zakończył się szczęśliwie dla drużyny śląskiej. W Gnieźnie Stella wygrała 3:1. W Siemianowicach po 70 minutach było 4:2 dla Siemianowiczanki. W karnych zagrywkach Siemianowiczanka wygrała 5:4.

Wyniki

Półfinały. Grunwald (1) – LKS Gąsawa (4) 5:1 (2:1) A. Mikuła 2, Michał Poltaszewski, Mateusz Poltaszewski, Dutkiewicz, AZS AWF (2) – Pomorzanin (3) 0:1 (0:0) K. Makowski. O 3 m. AZS AWF – Gąsawa 1:4 (1:2) Głowacki – W. Rataj 3, K. Sudoł. Finał Grunwald – Pomorzanin 2:0 (2:0) P. Kozłowski, A. Mikuła.

Dwumecz barażowy o prawo gry w I lidze w sezonie 2018/ 2019. Stella Gniezno (2. miejsce w II lidze) – Siemianowiczanka (9. miejsce w I lidze) 3:1 (1:0) D. Kowalski, Krzyżański, Hubert Grotowski – Sikorski. Siemianowiczanka – Stella 4:2 (1:0) K. Gryma 2, Sikorski 2 – Krzyżański, Hubert Grotowski. Karne zagrywki 5:4 dla Siemianowiczanki.

Klasyfikacja końcowa. 1. Grunwald, 2. Pomorzanin, 3. Gąsawa, 4. AZS AWF Poznań, 5. AZS Politechnika Poznańska, 6. Warta Poznań, 7. Start 1954 Gniezno, 8. LKS Rogowo, 9. Siemianowiczanka, 10. Lipno Stęszew. Miejsce zdegradowanego Lipna zajął najlepszy w II lidze MKS Środa Wielkopolska.

Najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzostw w rankingu PZHT i redakcji „Sportu” został Artur Mikuła z Grunwaldu zdobywca 35 bramek.

(AK)