Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeiści Pomorzanina nie wywalczyli awansu dla Grunwaldu

włącz .

Pomorzanin Toruń nie awansował do elity, czyli ośmiu najlepszych zespołów klubowych na kontynencie w hokeju halowym mężczyzn. W turnieju II dywizji Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w Mińsku czempion Polski z 2017 roku zajął trzecie miejsce za HC Mińsk i Partille SC Goeteborg, które za rok zagrają z najlepszymi. Zajmą miejsca zdegradowanych w szwajcarskim Wettingen angielskiego Surbiton i hiszpańskiego Complutense. Tym samym również tegoroczny mistrz naszego kraju – Grunwald Poznań rywalizować będzie w 2019 roku o awans do grona najlepszych w II dywizji. W Mińsku do III dywizji spadły: szkocki Grove Menzieshill i włoski HC Bra.

Wyniki Pomorzanina: w grupie eliminacyjnej A - ze szkockim. Grove Menzieshill 6:4 (3:2), z duńskim Slagelse 7:7 (4:3) i z włoskim Bra 4:4 (3:2). W tej fazie Pomorzanin był drugi i potem walczył o lokaty 1-4.. Przegrał z Partille 3:6 (1:2) i Mińskiem 2:6 (2:1).

Klasyfikacja końcowa turnieju w Mińsku: 1. Mińsk, 2. Partille, 3. Pomorzanin, 4. Slagelse, 5. Lille, 6. Zelina, 7. Menzieshill, 8. Bra.

(AK)