Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Hokeistki jeszcze nie zrezygnowały w MŚ

włącz .

Kobieca reprezentacja Polski po wygranej z Kazachstanem 4:1 i remisie z USA 1:1, przegrała 1:3 w V MŚ w hokeju halowym w Berlinie ze Szwajcarią. Dwa tygodnie temu, na inaugurację ME w Pradze biało-czerwone uległy Helwetkom 1:2. Uznano to za niespodziankę. Przebieg ME, w których nasze hokeistki przegrały wszystkie mecze, strzeliły tylko 6 goli w turnieju i spadły do kontynentalnej II dywizji, a także ich gra w Berlinie w pierwszych 3 spotkaniach potwierdziły, że nadal są bardzo nieskuteczne. Stać je na znacznie więcej. Udowodniły to w drugim czwartkowym spotkaniu z wicemistrzyniami Europy – Holandią w którym po świetnej walce uległy tylko 3:4.Wszystkie bramki dla nas zdobyła zawodniczka-instytucja Marlena Rybacha. Są więc jeszcze szanse na zakwalifikowanie się do ćwierćfinałów, a nawet walkę o miejsca 1-4. W ostatnim meczu grupowym Polska zagra z brązowymi medalistkami ME – Białorusią.

Polska - Szwajcaria 1:3 (0:1) Rybacha (37-krótki róg) - Stephanie Walti (20), Sofie Stomps (24-krótki róg), Tamara Troesch (33). Polska – Holandia 3:4 (1:2) Rybacha 3 (2 kr, 31 kr, 40 kr) – Lieke van Wijk (9 kr), Mila Muyselaar (20 kr), Kiki van Wijk (22), Pien van Ness (36).

Pozostałe wyniki w naszej grupie A: Białoruś – Holandia 1:4, USA – Kazachstan 7:2, USA – Szwajcaria 1:3, Kazachstan – Białoruś 0:8.

(AK)