Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

W Skierniewicach finały hokeja halowego

włącz .

Decydujące mecze 58. Mistrzostw Polski seniorów i 44. MP seniorek w hokeju halowym odbędą się po raz pierwszy w Skierniewicach w niedzielę, 28 stycznia. Tytułów bronią: wśród seniorów - Pomorzanin Toruń, a wśród seniorek – Start Brzeziny.

Spotkania pierwszej fazy finałów seniorów odbędą się w sobotę, 27 bm. w Gąsawie. Mecze (dwa razy po 30 minut) od godz. 10.30. 6 zespołów, najlepszych w trzech grupach i w barażach podzielono na kolejne dwie grupy. W gr. D znalazły się drużyny: Pomorzanina, AZS AWF Poznań i Startu 1954 Gniezno, a w gr. B – Grunwald Poznań (wicemistrz z 2017 r.), LKS Gąsawa i Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Poznań.

Po pierwszej fazie finałów w Skierniewicach w niedzielę, 28 bm. zespoły, które zajmą pierwsze miejsca w grupach czeka mecz o złoto. Te, które będą drugie zmierzą się w walce o brąz, a trzecie – bez rozgrywania dodatkowego spotkania – zostaną ex aequo sklasyfikowane na miejscach piątym i szóstym.

Cztery ostatnie mecze seniorek w niedzielę w Skierniewicach (dwa razy po 20 minut). Tu o ostatecznej kolejności zdecyduje bilans bezpośrednich konfrontacji. Ta w Skierniewicach będzie trzecia. Po turniejach W Koluszkach (18 grudnia 2017) i w Gąsawie (7 bm.) z 9 pkt. prowadzi Start Brzeziny.

Niebawem męską i kobiecą reprezentacje Polski czeka udział w finałowym turnieju V Mistrzostw Świata (7 – 11 bm.) w hokeju halowym w Berlinie.

(AK)