Klub Hokej Poznań mierzył się z renomowanym rywalem

Zagłębie Sosnowiec jeszcze w latach 80 było hokejową potęgą. Zdobywał tytuły mistrzowskie, w niektórych sezonach rządził na polskich taflach lodowych. Po zmianie ustroju przestał istnieć, ale powoli zaczyna się odradzać. Z drużyną z Sosnowca mierzył się ostatnio klub Hokej Poznań.

Mecze poznaniaków z Zagłębiem w tym sezonie mają podobną dramaturgię. W pierwszej rundzie w Sosnowcu w pierwszym meczu było 9:2. Drugi mecz to minimalne zwycięstwo gospodarzy, 5:4. W sobotę w Poznaniu było aż 11:3 dla Zagłębia, które w niedzielę wygrało tylko 4:3. Młody poznański zespół widać nie daje rady z psychiczną presją, jaką wywiera silny przeciwnik. Drugi mecz pokazał, że może nawiązać równorzędną walkę i powalczyć o wygraną.

W konfrontacji z liderem brakowało zgrania, techniki, ale motywacji i walki nie można było odmówić. W sobotnim meczu każdy błąd obrony był karcony, a obrona to najsłabsze ogniwo obecnej drużyny. Nawet bramkarz Radion Musin, który co chwilę ratował błędy obrony, w końcu nie dawał rady. Do niedzielnego meczu zespół przystąpił zmotywowany.

Mecz ten znów rozpoczął się od błędu w obronie i bramki, ale potem Hokej Poznań nie odpuszczał. Następne tercje były wyrównane (1:2, 1:1, 1:1). Ostanie półtorej minuty meczu, grając w sześciu bez bramkarza, niestety nie przyniosło wyrównującej bramki, choć było blisko. Niedzielny mecz zespół zagrał bez Kamila Gościmińskiego, nie grał też nowy zawodnik Vladislav Chernevsky.