Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Gwiazdka Minihokeja po raz dwudziesty trzeci

włącz .

Tradycyjnie KS Warta Poznań oraz Uczniowski Klub Sportowy  Szkoły Podstawowej nr 26 w Poznaniu dbają o podtrzymanie grudniowych tradycji w hokeju halowym. W dniach od 8 do 10 bm. odbędzie się w hali Warty przy ul. Droga Dębińska 12 XXIII Międzynarodowy Turniej Minihokeja Dzieci (z rocznika 2005 i młodszych) „Gwiazdka 2017”. Weźmie w nim udział 16 drużyn, w tym 4 zagraniczne. Jest to najstarsza impreza w halowej odmianie hokeja na trawie w tej kategorii wiekowej w Polsce.

Organizatorami turnieju są: Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, KS Warta Poznań i UKS SP 26 Poznań. Współorganizatorem - Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie, a partnerem Rada Osiedla św. Łazarza w Poznaniu.

Pomysłodawcą niezwykłego turnieju jest Hieronim Stawujak - były wielokrotny mistrz Polski z Wartą Poznań, kierownik Sekcji Hokeja na Trawie w tymże klubie. Postać wyjątkowa jeśli o szkolenie narybku w tej dyscyplinie sportu. Niedawno święcił 20-lecie narodzin UKS SP 26 w Poznaniu.

W grupie A zagrają: UKS SP 26 I Poznań, KS AZS Politechnika Poznańska, Lvihaka, Hradec Kralove 08 (Czechy) i Pingwiny Poznań, w gr. B: Hradec Kralove  07, KS Warta Poznań, UKS Pobiedziska Letnisko i UKS SP 26 II Poznań, w gr. C Slavia Hradec Kralove 06, SP 51 Poznań, SP 5 Swarzędz i Nadzieje Jadźki, w gr. D: HC Politechnik Korosten (Ukraina), UKS Swarek Swarzędz, WKS Grunwald Poznań i KS Lipno Stęszew.

Jak zawsze uczestnicy turnieju zostaną obdarowani mnóstwem nagród. Główną będzie elektryczna hulajnoga ufundowana przez Tomasza Połczyńskiego szefa firmy „Elektra Plus”.

Terminarz gier

8 XII (piątek) godz. 9 – 15 eliminacje w grupach, 9 (sobota)  godz. 10-16 mecze półfinałowe. 10 XII (niedziela) godz. 9 – 13.30 spotkania finałowe o miejsca od pierwszego do szesnastego.