Wyłoniono czołową szóstkę ekstraklasy hokeistów na trawie

Wyłoniono pierwszą szóstkę ekstraklasy hokeja na trawie mężczyzn. Będzie ona wiosną walczyć o zakwalifikowanie się do czwórki, którą na finiszu 82. Mistrzostw Polski czeka rywalizacja o medale.W ciekawym spotkaniu na szczycie obrońca tytułu i lider Grunwald Poznań pokonał wicemistrza i wicelidera AZS AWF Poznań 4:1. Wojskowi pozostają więc jedyną drużyną, która nie straciła dotychczas punktu.

Po spotkaniu prowadzącego duetu trener zwycięzców i reprezentacji Polski – Karol Śnieżek powiedział: „ Zagraliśmy świetnie w pierwszej połowie. W drugiej, przy prowadzeniu 4:0, okazało się że nie wolno zbytnio zadzierać nosa. Bo AZS AWF to naprawdę solidna drużyna.”

Trener AZS AWF – Jacek Adrian: „ Ostrzegałem mój zespół przed zdominowaniem przez Grunwald. Niestety w pierwszej połowie goście szybko objęli prowadzenie. W drugiej graliśmy lepiej. Strzeliliśmy bramkę i mieliśmy sytuacje do zdobycia następnych.”

Niespodzianką przedostatniej kolejki spotkań była porażka aż 1:7 Startu 1954 Gniezno w wyjazdowym meczu z AZS Politechniką Poznańską.  U siebie 1:3 przegrał z kolei z Wartą Poznań Pomorzanin Toruń. To także niespodzianka.

W grupie zespołów walczących o utrzymanie nieoczekiwanie wysoko 5:1 beniaminek Lipno Stęszew pokonał LKS Rogowo. Między 64 a 67 min zespół podpoznańskiego miasteczka strzelił trzy gole. W tym jednym meczu Lipno zdobyło tyle samo bramek co w siedmiu poprzednich kolejkach.

Także bardzo zacięta była walka drugiego  z beniaminków, zarazem outsidera Siemianowiczanki z LKS Gąsawa. Śląska drużyna była o krok od zdobycia jednego, a – gdyby doszła do karnych zagrywek – nawet dwóch punktów. O wygranej gości przesądziła bramka strzelona w przedostatniej minucie.

AZS AWF – Grunwald 1:4 (0:3) Kurniewicz (49) – Sz. Hutek 2 (9, 28), Dutkiewicz (5, krótki róg), A. Mikuła (39), Lipno – LKS Rogowo 5:1 (2:0) Poszwa 2 (64, 66), A. Semonowicz (4), Zakszewski (29), Snela (67) – M. Koperski (70 kr), AZS PP – Start 1954 7:1 (3:1) Michniak 2 (24, 38), Gruszczyński 2 (53 kr, 55 kr), M. Biskup (21), K. Rachwalski (36), Stotko (60) – A. Brożek (9), Pomorzanin – Warta 1:3 (1:3) K. Makowski (12) – K. Wybieralski (4), M. Walkowiak (25), T. Wachowiak (35), Siemianowiczanka – LKS Gąsawa 1:2 (0:0) W. Cholewa (62 kr) – J. Wiśniewski (50 kr), Sz. Knap (69)

10. Siemianowiczanka (b) 8 2 17-45

W klasyfikacji „Złotej Laski” PZHT i „Sportu” na czele duet liderów, zdobywców 13 bramek: Artur Mikuła (Grunwald) i Maciej Walkowiak (Warta). 10 trafień ma na koncie Michał Wachowiak z Warty.