Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Jacek Sobolewski nowym sternikiem PZHT

włącz .

40-letni byznesmen Jacek Sobolewski z Gąsawy związany z branżą hotelarską i ośrodkami rekreacji w powiecie żnińskim, a także z restrukturyzacją spółek. Godność tę, niemal jednogłośnie, powierzyli mu na kadencję 2017 - 2021 delegaci Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Związku w Poznaniu. Sobolewski był jedynym kandydatem do pełnienia funkcji prezesa. Z 39 uprawnionych do głosowania 37 opowiedziało się za nowym sternikiem.

W nowym, 12-osobowym zarządzie, znalazły się tylko dwie osoby z poprzedniego zarządu: przewodniczący kolegium sędziów Zbigniew Dolata oraz przewodnicząca wydziału gier i dyscypliny Ewa Wybieralska. Ta ostatnia oraz Jerzy Kanclerz, szef Kujawsko-Pomorskiego ZHT zostali nowymi wiceprezesami PZHT.

Nowego prezesa czeka przede wszystkim  trudna batalia o oddłużenie Związku szacunkowo oceniane na około 3,5 milionów złotych. Wśród zadań, które zamierza zrealizować są: poprawa popularyzacji hokeja na trawie, rozwój infrastruktury i modernizacja obiektów  oraz poprawa wyników sportowych.

Zjazd w Poznaniu zakończył najdłuższą, w przeszło 90-letniej historii PZHT 12-letnię kadencję prezesa Andrzeja Grzelaka.

(AK)